Jak odbierać i wysyłać SMSy z tabletu z systemem Android?
Spis treści
Niewielu posiadaczy tabletów z systemem Android wie, że istnieje specjalna aplikacja, która umożliwia, aby za jej pomocą wysyłać i odbierać SMSy bez konieczności sięgania po telefon komórkowy. Wystarczy jedynie sparować tablet ze swoim smartfonem, aby pojawiły się na nim wiadomości z telefonu oraz by można było za jego pomocą także wysyłać SMSy. Jest to bardzo przydatna funkcja, która doskonale sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, kiedy telefon zostawimy np. w innym pokoju i aktualnie będziemy korzystali z samego tabletu. Dzięki połączeniu obu tych urządzeń będziemy w stanie wysłać wiadomość tekstową bez konieczności sięgnięcia bezpośrednio po telefon.
Jak nazywa się ta przydatna aplikacja i w jaki sposób ją prawidłowo skonfigurować? Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym uczynisz ze swojego tabletu urządzenie służące także do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych.
Aplikacja MySMS – klucz do SMSowania za pomocą tabletu
Aplikacja MySMS pozwala na bezprzewodowe sparowanie tabletu ze smartfonem. Jedynym warunkiem jej działania jest to, że oba urządzenia muszą pracować w systemie Android.
Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, aby uruchomić tę funkcję, jest zainstalowanie aplikacji MySMS zarówno na naszym telefonie, jak i tablecie. Przy instalacji koniecznie należy zwrócić uwagę na wersję aplikacji, występuje ona bowiem w dwóch formach: jedna jest przeznaczona do instalacji na tablet, a druga na smartfon. Aby wszystko działało prawidłowo należy więc zainstalować właściwą dla danego urządzenia wersję.
Konfiguracja aplikacji MySMS – krok pierwszy: smartfon
Kiedy mamy już zainstalowaną aplikację na obu urządzeniach możemy przystąpić do jej konfiguracji. Jako pierwsze wprowadzamy ustawienia do telefonu. W tym celu należy uruchomić aplikację MySMS na smartfonie. W tym momencie na ekranie wyświetli się prośba o zalogowanie się do konta. Wprowadzamy nasze dane dostępowe do konta Google i logujemy się do aplikacji. Po wejściu na nasze konto Google na ekranie aplikacji pojawi się także link do jej uruchomienia na komputerze. Aplikację MySMS możemy bowiem wykorzystać także do połączenia smartfona z naszym komputerem. Jeśli nie będziemy chcieli z tego skorzystać w tym miejscu kończymy konfigurację telefonu.
Konfiguracja aplikacji MySMS – krok drugi: tablet
W drugim kroku uruchamiamy aplikację MySMS na tablecie i logujemy się do niej używając do tego celu tego samego konta Google, którego użyliśmy w przypadku smartfona. Pamiętajmy, że tylko logując się na to samo konto na obydwu urządzeniach uda nam się je ze sobą poprawnie sparować.
Kiedy proces logowania zostanie zakończony sukcesem na ekranie aplikacji w naszym tablecie pojawi się skrzynka odbiorcza, w której będą znajdowały się wszystkie SMSy dostępne w skrzynce telefonu. Od tej chwili, w momencie, kiedy nasz smartfon odbierze nową wiadomość automatycznie pojawi się ona także w aplikacji MySMS na tablecie. Od tego momentu będziemy mieli także możliwość wysyłania SMSów bezpośrednio z poziomu tabletu. Działa to w taki sposób, ze wiadomość napisana na tablecie za pośrednictwem Internetu trafia do smartfona, a następnie z niego jest wysyłana do odbiorcy.
Aplikacja MySMS – różnice między wersją darmową a płatną
Aplikacja MySMS występuje w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Ta pierwsza posiada pewne ograniczenia. Pierwsze z nich polega na ograniczeniu liczby wiadomości widocznych w skrzynce odbiorczej tabletu do młodszych niż 31 dni. To znaczy, że wiadomości wysłane i odebrane wcześniej nie będą widoczne na tablecie. Nie będzie to jednak problemem dla osób, które będą używały aplikacji MySMS głównie do odbierania bieżących SMSów.
Po drugie, do niektórych wysyłanych za pośrednictwem tabletu wiadomości tekstowych będzie także dodawana automatyczna informacja o treści „Wysłano przez MySMS”. Dopisek ten nie będzie się jednak pojawiał przy każdym wysłanym przez nas SMSie, nie powinno to być więc szczególnie problematyczne dla użytkownika.