Jakie urządzenie wielofunkcyjne do 400 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/init.php on line 215
Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 264
Spis treści
Urządzenia wielofunkcyjne można kupić od 200 do nawet 1000 złotych. W artykule skupimy się na mniej więcej połowie stawki – 500 złotych. Produkty w tym przedziale cenowym pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych w stosunku do niższych półek cenowych.
W przypadku drukarek oraz kombajnów, które skanują, faksują, kserują i drukują, niska cena zakupu wiąże się najczęściej ze sztucznie podwyższonymi kosztami tonerów oraz dużym poborem mocy. Jeżeli zależy nam na tanim użytkowaniu urządzenia, nie należy oszczędzać na zakupie sprzętu.
W tej cenie częściej pojawiają się propozycje urządzeń wielofunkcyjnych do małych biur i firm niż do użytku typowo domowego. Świadczy to o jakości sprzętów z tej grupy cenowej. Wykorzystywanie biurowe niesie za sobą o wiele większe obciążenie urządzenia.
Nie oznacza to jednak, że do 500 złotych nie ma ofert domowych urządzeń wielofunkcyjnych. Domowe kombajny w tej cenie również pozwolą na zmniejszenie kosztów użytkowania, a przy tym będą niezwykle trwałe i funkcjonalne.
Dlaczego warto je wybrać?
Przede wszystkim ze względu na niskie koszty drukowania oraz zmniejszone zapotrzebowanie na energię elektryczną. Urządzenia wielofunkcyjne z tej półki cenowej potrafią być nawet o połowę tańsze w użytkowaniu niż ich najtańsze odpowiedniki.
Duża ilość najnowszych interfejsów i udogodnień, a także nowoczesne oprogramowanie pozwolą na poprawę komfortu korzystania. Uniwersalność sprzętu umożliwi dowolne operacje związane z dokumentami i obrazami.
Ranking urządzeń wielofunkcyjnych do 400 zł
Miejsce | Zdjęcie | Nazwa |
---|---|---|
1. | ![]() | Hewlett-Packard DeskJet Advantage 5575 (G0V48C) |
2. | ![]() | Hewlett-Packard DeskJet Ink Advantage 4535 All-in-One Printer (F0V64C) |
3. | ![]() | Hewlett-Packard Deskjet Ink Advantage 4645 (B4L10C) |
Urządzenia wielofunkcyjne do 500 złotych pozwalają na szybkie drukowanie zarówno w czerni, jak i kolorze. Do tego producenci starają się zmniejszyć generowany przez nie hałas, a żywotność drukarek w tej cenie potrafi pobić tańsze urządzenia nawet dwukrotnie.
Funkcje
W tej cenie można dowolnie przebierać między urządzeniami oferującymi druk atramentowy oraz laserowy monochromatyczny. W zależności od wyboru zmieni się tempo druku, wydajność oraz generowany hałas.
Sprzęty wielofunkcyjne do 500 złotych pozwalają na drukowanie, skanowanie, kserowanie oraz faksowanie. Umożliwiają również druk z chmury, kart pamięci, bezprzewodowe połączenie z innymi sprzętami, a także włączenie do sieci lokalnej.
Niekiedy można natknąć się na urządzenie wielofunkcyjne, które pozwoli na drukowanie z urządzeń mobilnych za pomocą modułu bluetooth. W tej półce cenowej pojawia się również funkcja przechwytywania zdjęć, która umożliwia zapis zeskanowanego wcześniej obrazu do pliku któregoś z popularnych formatów.
Ilość obsługiwanych typów i formatów nośnika druku również stoi na wysokim poziomie. Duża część drukarek z tego przedziału cenowego umożliwia drukowanie na folii, kopertach i etykietach o najróżniejszych rozmiarach. Od A4, przez A6, B5, DL do formatów niestandardowych, definiowanych przez użytkownika.
Interfejsy
Można spotkać zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Niektóre z urządzeń stawiają jedynie na kable, inne na bezprzewodowe połączenie, a jeszcze inne łączą obydwa z tych interfejsów. Przed zdecydowaniem się na konkretne rozwiązanie, warto określić swoje potrzeby odnośnie użytkowania sprzętu.
W związku z biznesowym charakterem części urządzeń wielofunkcyjnych nie mogło zabraknąć interfejsu Ethernet lub FastEthernet. Poza tym, kolejnym przewodowym interfejsem jest USB 2.0. W tej cenie trudno spotkać już starsze USB 1.1.
Bezprzewodowo urządzenia łączą się za pośrednictwem Wi-Fi w nowszym standardzie b/g/n lub starszym b/g. Poza tym sprzęty w tej kwocie zaczynają obsługiwać już Wi-Fi Direct. Technologia Wi-Fi Direct pozwala na szybkie i bezpośrednie łączenie się pomiędzy dwoma urządzeniami. Działa podobnie do modułu Bluetooth, jednak jej zasięg jest o wiele większy.
Niektóre z modeli obsługują również moduł Bluetooth, który również pozwala na bezpośrednie sparowanie drukarki z urządzeniem mobilnym. Dodatkowo można znaleźć obsługę kart pamięci, co umożliwia druk bezpośrednio z pamięci aparatu lub kamery.
Parametry drukowania
Urządzenia laserowe monochromatyczne pozwalają na druk o średniej prędkości 20 stron na minutę przy generowaniu mniejszej ilości decybeli niż atramentówki. Do tego rozdzielczość druku wynosi średnio 600 x 600 pikseli. Miesięczne obciążenie drukarek laserowych plasuje się na poziomie 8 tysięcy stron.
Drukarki atramentowe w tej cenie mogą prześcignąć drukarki laserowe. Rozpiętość drukowania w czerni wynosi od 10 do nawet 35 stron na minutę, a w kolorze wynosi średnio od 8 do 27 stron na minutę, przy minimalnej rozdzielczości druku na poziomie 600 x 1200 pikseli. Średnie miesięczne obciążenie drukarek atramentowych wynosi od 10 do 15 tysięcy stron. Wszystko zależy od specyfikacji urządzenia.
Popularna jest tutaj również funkcja duplex, czyli jednoczesne drukowanie obydwu stron kartki. Prędkość wydruku w dupleksie wynosi średnio 1,5 strony na minutę w przypadku automatycznego dupleksu. Można również spotkać ręczny dupleks, chociaż producenci raczej odchodzą od tego rozwiązania.