Jakie słuchawki z mikrofonem do 50 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
Spis treści
Każda osoba, która korzysta zarówno ze słuchawek, jak i z mikrofonu podczas grania w gry, rozmawiania przez wideo-komunikatory, czy pracując jako konsultant, na pewno wie, jak ważny jest wygodny zintegrowany headset słuchawek z mikrofonem.
Wybór gotowych headsetów to również jedno z najtańszych rozwiązań rozważając zakup słuchawek oraz mikrofonu. W tekście skupimy się na najtańszej półce cenowej gotowych headsetów. Podpowiemy, dlaczego warto wybrać słuchawki z mikrofonem do 50 złotych, jakie może być ich zastosowanie, a także, na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki z mikrofonem oraz jakimi parametrami powinny odznaczać się w miarę przyzwoite headsety do podanej kwoty.
Dlaczego warto wybrać słuchawki z mikrofonem?
Głównym powodem, dla którego warto zainteresować się słuchawkami z mikrofonem do kwoty 50 złotych, jest ich niesamowicie niska cena. W podanej cenie jesteśmy w stanie kupić podstawowy i całkiem solidny sprzęt, który nie rozleci się po paru pierwszych użyciach.
Mając do dyspozycji 50 złotych na słuchawki z mikrofonem, możemy wybierać między konstrukcjami od takich firm jak Esperanza, Gembird, Omega, Genius, Vakoss, trevi, 4World, Tracer, Hama, MODECOM, ART, czy Lenovo. Wybór jest naprawdę ogromny i nie musimy obawiać się, że w najniższej klasie sprzętu nie znajdziemy headsetu dla siebie.
Kupując słuchawki z mikrofonem do 50 złotych, nie musimy obawiać się o ich szybkie zniszczenie. Często gracze wybierający najdroższy i najlepszy sprzęt obchodzą się z nim jak z jajkiem, przez co komfort użytkowania headsetu lub innych komputerowych akcesoriów znacząco się obniża.
Zastosowanie słuchawek z mikrofonem
Słuchawki w headset’cie doskonale nadają się do słuchania muzyki ze smartfona lub innego odtwarzacza muzycznego, a dzięki mikrofonowi szybko i sprawnie odbierzemy połączenie lub sami je wykonamy, bez konieczności odłączania słuchawek od smartfona.
Słuchawki z mikrofonem świetnie sprawdzą się również do grania w gry na komputerze lub konsoli. Do grania możemy używać zarówno dużych konstrukcji słuchawek z mikrofonem, jak i pchełek ze wbudowanym mikrofonem w przewodzie- wszystko zależy od naszych preferencji.
Ogólnie słuchawki ze wbudowanym mikrofonem łączą w sobie funkcjonalność mikrofonu i słuchawek, przy jednoczesnej poprawie kompatybilności, ergonomii i gabarytów obydwu urządzeń.
Na co zwracać uwagę wybierając słuchawki z mikrofonem?
Wybierając headsety do 50 złotych, warto dokładnie przeanalizować zakup. Odpowiednie sprawdzenie cech i specyfikacji sprzętu pozwoli nam lepiej dopasować go do osobistych preferencji.
Przede wszystkim określmy konstrukcję słuchawek. Nawet w cenie do 50 złotych możemy kupić słuchawki o konstrukcji otwartej lub zamkniętej. Poza tym sprawdźmy również ich budowę. Wydając podaną kwotę, możemy liczyć na słuchawki nauszne, douszne, dokanałowe i wokółuszne (na głowę).
Konstrukcje słuchawek z mikrofonem
Słuchawki otwarte
Słuchawki o otwartej konstrukcji umożliwiają lepsze chłodzenie uszu oraz skóry głowy. Lepsza cyrkulacja powietrza sprawia, że mogą być również dłużej użytkowane i mniej męczą uszy. Słuchawki z mikrofonem o otwartej konstrukcji nie izolują tak dobrze dźwięków otoczenia, a także dźwięków wydobywających się ze słuchawek, przez co zalecane są raczej do użytku domowego.
Słuchawki zamknięte
Słuchawki z mikrofonem o konstrukcji zamkniętej powodują gorszą wentylację uszu, przez co szybciej męczą aparat słuchu. O wiele lepiej natomiast izolują dźwięki otoczenia i dźwięki wydobywające się ze słuchawek, przez co z powodzeniem mogą być wykorzystywane w głośnych miejscach.
Budowa słuchawek z mikrofonem
Słuchawki z mikrofonem do 50 złotych to głównie słuchawki nauszne i wokółuszne, jednak spory wybór znajdziemy również wśród słuchawek dousznych. Słuchawek dokanałowych ze wbudowanym mikrofonem jest znacznie mniej.
Słuchawki nauszne
Słuchawki te okalają całą małżowinę. Oferują przyzwoity dźwięk, a także są stosunkowo bezpieczne dla aparatu słuchu. Ich wadą są stosunkowo duże rozmiary, a także konieczność dopasowania pałąka do kształtu głowy.
Słuchawki wokółuszne
Słuchawki tego typu to największe konstrukcje, przeznaczone raczej wyłącznie do użytku domowego. Słyną z dużej wygody. Słuchawki wokółuszne nie dociskają małżowiny usznej do głowy, przez co nie męczą jej. Jeżeli są dobrze dopasowane, możemy używać ich przez wiele godzin bez uczucia dyskomfortu.
Słuchawki douszne
Słuchawki douszne to inaczej pchełki. Umieszcza się je w kanale słuchowym, co jest dosyć niebezpieczne dla aparatu słuchowego. Dzięki niewielkiej konstrukcji z reguły oferują dobre parametry dźwięku, a także świetnie izolują. W kwocie do 50 złotych będą to jedne z lepszych jakościowo konstrukcji.
Parametry słuchawek z mikrofonem
Przed kupnem słuchawek z mikrofonem do 50 złotych, sprawdźmy takie parametry, jak czułość, poziom THD, współczynnik SPL, impedancję, oraz pasmo przenoszenia.
Poziom THD
Poziom THD określa ilość zakłóceń w przesyłanym sygnale. Im mniej zakłóceń, tym dźwięk będzie bardziej czysty.
Czułość słuchawek
Czułość podawana jest w jednostkach dB/mW. Im większa czułość wybranych słuchawek, tym sprawniej będą przetwarzały impulsy elektryczne na fale dźwiękowe, a co za tym idzie, będą pobierały mniej energii, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej głośności.
Czułość mikrofonu
Czułość mikrofonu podawana jest w jednostkach -dB/mW. Określa ona stosunek napięcia na wyjściu mikrofonu do ciśnienia akustycznego, które działa na membranę. Jest to inaczej zdolność urządzenia do zmiany fali akustycznej na energię elektryczną. W kwocie do 50 złotych możemy liczyć na czułość na poziomie 39 -dB/mW
Współczynnik SPL
Za pomocą współczynnika SPL możemy określić, jak głośno mogą grać słuchawki. Im większy współczynnik, tym konstrukcja będzie głośniejsza. Nie przesadzajmy jednak, ponieważ zbyt głośne słuchanie muzyki lub granie w słuchawkach może powodować nieodwracalne szkody w aparacie słuchowym.
Impedancja
Im większa impedancja, tym słuchawki będą cichsze i trudniejsze do zakłócenia. Średnio impedancja wynosi około 30-40 Ohmów, a jej rozpiętość waha się od 10 do 100 Ohmów.
Pasmo przenoszenia słuchawek
Pasmo przenoszenia określa, w jakim zakresie częstotliwości słuchawki są w stanie odtwarzać dźwięk. Większość konstrukcji posiada pasmo przenoszenia od 20 HZ do 20 kHz i są to wartości całkowicie wystarczające dla zwykłego użytkownika.
Pasmo przenoszenia mikrofonu
Im większe pasmo przenoszenia mikrofonu, tym słuchawki będą lepiej i dokładniej zbierały dźwięk. W kwocie do 50 złotych średnio możemy liczyć na pasmo przenoszenia na poziomie od 100 Hz do 8 kHz.