Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/init.php on line 215

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 264

Notice: Trying to get property 'user_login' of non-object in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-utils.php on line 26

Notice: Trying to get property 'user_login' of non-object in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-utils.php on line 26

Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-person.php on line 152

Notice: Trying to get property 'user_email' of non-object in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-person.php on line 230

Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-person.php on line 236

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/init.php on line 440

Jaki radioodtwarzacz z Bluetooth? Ranking 5 najlepszych modeli.

Rynek radioodtwarzaczy samochodowych kwitnie w najlepsze. Rozwój metod bezprzewodowego przesyłania sygnału pozwala na znaczną poprawę wygody korzystania z radia oraz poprawia ich funkcjonalność.

W artykule skupimy się na samochodowych radioodtwarzaczach z modułem Bluetooth. Podpowiemy, dlaczego warto kupić radioodtwarzacz z modułem Bluetooth, jakie może być zastosowanie radia z modułem Bluetooth, na co zwracać uwagę wybierając radioodbiornik z modułem Bluetooth oraz jakimi parametrami powinno odznaczać się przyzwoite radio z Bluetooth’em.

Dlaczego warto kupić radioodtwarzacz z Bluetooth?

Radioodtwarzacze samochodowe z Bluetooth’em są zwykle ergonomiczne, oferują wiele ciekawych funkcji, pozwalają prosto i szybko sparować telefon z zestawem głośnomówiącym oraz z odtwarzaczem, dzięki czemu możemy zarządzać muzyką i połączeniami w szybki i niesamowicie wygodny sposób.

Radioodtwarzacze z Bluetooth’em istnieją na rynku już dosyć długi czas. Dzięki temu producenci byli w stanie dopieścić swoje produkty i zminimalizować błędy i złe rozwiązania konstrukcyjne. Poza tym najtańszy radioodtwarzacz z Bluetooth’em możemy kupić już za niecałe 100 złotych.

Radia z modułem Bluetooth są idealnym rozwiązaniem dla kierowców zawodowych oraz tych, którzy często ruszają w dalsze trasy. Po sparowaniu telefonu możemy pożegnać się z kablami, przewodami, czy stacjami dokującymi. W prosty sposób możemy również sparować urządzenie mobilne pasażerów, dając im możliwość puszczenia swojej ulubionej muzyki bez żadnych ograniczeń.

Zastosowanie radioodtwarzacza z Bluetooth

Radioodtwarzacze z modułem Bluetooth posiadają dwie główne funkcje- możliwość korzystania z radia jak z zestawu głośnomówiącego, a także odtwarzanie muzyki z telefonu, tabletu lub innego urządzenia mobilnego wyposażonego w moduł Bluetooth.

Poza tym wiele radioodbiorników oferuje również możliwość słuchania muzyki z innych źródeł- radia FM, płyt CD/DVD, radia Internetowego, czy radia DAB+. Radioodtwarzacze z Bluetooth posiadają również całą masę technologii i funkcji, które znacząco ułatwiają korzystanie z nich podczas jazdy, a także wpływają na komfort podróżowania.

Radioodbiorniki z Bluetooth’em mogą oferować nam szybkie parowanie za pomocą modułu NFC, możliwość sparowania dwóch urządzeń mobilnych naraz, dzięki czemu nie musimy ciągle usuwać pary i parować ponownie, w przypadku, gdy pasażer chce nam pokazać dany utwór.

Dobre radioodtwarzacze z Bluetoothem mogą posiadać również czytelny ekran LCD, który ułatwi zarządzanie samochodowym centrum multimedialnym. W wielu modelach możemy spotkać również obsługę głosową, która poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy.

radiootwarzacze z bluetooth

Na co zwracać uwagę wybierając radioodtwarzacz z Bluetooth?

Wybierając radioodtwarzacz z modułem Bluetooth warto zwrócić uwagę na szereg czynników, które będą warunkować jego dopasowanie do naszego pojazdu, stylu jazdy oraz osobistych preferencji.

Zwróćmy uwagę na gabaryty radioodtwarzacza, posiadane akcesoria, funkcjonalność, dodatkowe interfejsy i porty, a także na wyświetlacz.

Gabaryty radioodbiornika z Bluetooth’em

Możemy wyróżnić dwa gniazda w samochodach: 1-DIN oraz 2-DIN. Określają one, jaki radioodbiornik będziemy w stanie umieścić w swoim samochodzie. Wymiary 1-DIN określane są jako: 180 mm szerokości, 160 mm głębokości wnęki oraz 50 mm wysokości. Gabaryty 2-DIN są o wiele większe i pozwalają na umieszczenie o wiele większych radioodbiorników, a w zasadzie stacji multimedialnych.

Najpopularniejszy jest wymiar 1-DIN i większość radioodbiorników jest robiona właśnie w tym wymiarze. 2-DIN charakteryzuje się dwukrotnie większą wysokością i zwykle oferuje o wiele większą funkcjonalność. Jest to rozwiązanie stosowane najczęściej w samochodach azjatyckich.

Funkcjonalność

Radioodbiorniki z modułem Bluetooth mogą posiadać całą masę dodatkowych funkcji poprawiających wygodę korzystania ze sprzętu. Możemy wyróżnić takie dodatkowe funkcje jak: Multipoint, nawigację GPS, zestaw głośnomówiący Bluetooth, kontrolę aplikacji, automatyczną aktualizację książki telefonicznej, funkcję szybkiego wybierania, wybieranie głosowe, automatyczną odpowiedź SMS, pamięć parowania telefonów i obsługę NFC.

Multipoint to możliwość jednoczesnego sparowania z radioodtwarzaczem dwóch lub więcej urządzeń mobilnych, dzięki czemu łatwiej będzie nam puszczać naprzemiennie muzykę podczas jazdy z pasażerami.

Nawigacja GPS posiadają zwykle najdroższe radioodtwarzacze z modułem Bluetooth w rozmiarze DIN-2. Jeżeli nie mamy możliwości włączenia nawigacji w telefonie lub tablecie, nawigacja wbudowana w radioodtwarzaczu może okazać się przydatna.

Zestaw głośnomówiący znajduje się na wyposażeniu niemal każdego radioodtwarzacza Bluetooth. Przed kupnem urządzenia, warto zwrócić uwagę, czy radio będzie kompatybilne z naszym telefonem.

Kontrolę aplikacji znajdziemy głównie w najnowszych radioodtwarzaczach z Bluetooth’em. Funkcja pozwala na zarządzanie niektórymi aplikacjami z poziomu ekranu w radioodtwarzaczu- np. z mediów społecznościowych lub serwisów streamujących muzykę.

Automatyczna aktualizacja książki telefonicznej pozwala na zapisywanie w pamięci radioodtwarzacza numerów z książki telefonicznej smartfona. Umożliwia to szybkie wybieranie i ułatwienie dostępu do numerów z poziomu radioodbiornika. Aktualizacja odbywa się każdorazowo po sparowaniu smartfona z radiem.

Szybkie wybieranie umożliwia nam zaprogramowanie danego przycisku w radioodbiorniku i przypisanie go do szybkiego wybierania numeru telefonu. W niektórych radioodbiornikach możemy zaprogramować kilka numerów.

Wybieranie głosowe pozwoli nam kontrolowanie radioodbiornika za pomocą głosu. Dzięki temu zarządzanie radiem będzie wygodniejsze i o wiele bezpieczniejsze, ponieważ nie będziemy musieli odrywać rąk od kierownicy i oczu od drogi. Po wypowiedzeniu nazwy kontaktu telefon automatycznie łączy się z danym numerem za pomocą zestawu głośnomówiącego.

Automatyczna odpowiedź SMS umożliwia nam przeczytanie otrzymanego SMSa oraz odpowiedzenie na niego za pomocą zestawu głośnomówiącego.

Pamięć parowania urządzeń pozwoli na późniejsze szybsze sparowanie znanych przez urządzenie smartfonów lub tabletów.

Moduł NFC pozwoli na sprawne sparowanie urządzenia. Wystarczy włączyć moduł NFC w urządzeniu mobilnym i przybliżyć sprzęt do radioodtwarzacza, a następnie zaakceptować wyświetlony komunikat.

Interfejsy

Poza modułem Bluetooth, w radioodbiornikach możemy spotkać również szereg portów oraz interfejsów bezprzewodowych, które zadbają o łączność radia. Wybierając sprzęt tego typu, warto zdecydować się również na wyjście AUX i USB, które pozwolą podłączyć do radioodbiornika urządzenia, które nie obsługują modułu Bluetooth.

Jeżeli jesteśmy kolekcjonerami płyt CD/DVD, warto wybrać sprzęt posiadający ten czytnik. Przy wyborze radioodbiornika, sprawdźmy, jakie rozszerzenia plików muzycznych obsługuje dany czytnik CD/DVD. Warto wybrać takie, które pozwolą odtworzyć MP3, WMA, AAC, czy FLAC.

Niektóre lepsze radioodbiorniki poza obsługą radia FM, pozwolą również słuchać muzyki z radia Internetowego, radia DAB+, które umożliwi cofanie audycji, nagrywanie, czy funkcję Live Pause, która pozwoli zastopować audycję, która leci na żywo.

Wyświetlacz

W przypadku radioodbiorników 1-DIN warto wybierać radioodtwarzacze z dwoma rzędami wyświetlanych treści. Pozwoli to na pokazywanie większej ilości treści naraz, a także podniesie walory wizualne wyświetlacza.

Wyświetlacze w radioodbiornikach 2-DIN to zwykle duże ekrany LCD. Wybierając radioodtwarzacz z tym rodzajem wyświetlacza, warto zwrócić uwagę na odwzorowanie kolorów, kąty widzenia oraz typ matrycy. Najlepsze są matryce matowe, z dużymi kątami widzenia oraz odpowiednio dużym odwzorowaniem kolorów w palecie RGB lub sRGB.

Parametry radioodtwarzacza z Bluetooth

Najistotniejszymi parametrami radioodtwarzaczy z modułem Bluetooth jest ich moc, kanały, profil Bluetooth oraz typ tunerów.

Moc radioodtwarzacza z Bluetooth’em

Im większa moc na wyjściu, tym radioodtwarzacz będzie w stanie grać głośniej. Pamiętajmy, że moc radioodtwarzacza należy dopasować do mocy głośników obecnych w pojeździe. Moc głośników musi być nieznacznie większa od mocy odtwarzacza. W przeciwnym wypadku spalimy głośniki lub uszkodzimy radio. Zwykle moc radioodbiorników z modułem Bluetooth oznacza się 4x50W, 4x40W, czy 4x20W. Pierwsza cyfra oznacza ilość głośników, do których możemy wpiąć radioodtwarzacz, natomiast druga określa moc na poszczególnym kanale.

Kanały

Ilość kanałów obsługiwanych przez radioodtwarzacz determinuje ilość głośników, do których podepniemy sprzęt. Standardowo możemy liczyć na 4-kanałowe (4 Ch) radioodtwarzacze z Bluetooth. Dobrym rozwiązaniem są 6 kanałowe radioodtwarzacze, które później możemy rozszerzyć do obsługi nawet 10 głośników normalnych oraz głośnika niskotonowego.

Profil Bluetooth

Obecnie najnowocześniejszym standardem przesyłania dźwięku jest protokół A2DP, który pozwala przesyłać sygnał audio z urządzeń mobilnych w całkiem przyzwoitej jakości.

Typ tunerów

W radioodbiornikach z modułem Bluetooth możemy spotkać takie tunery jak: RDS, EON, TP/TA, a nawet DVB-T.

Tuner RDS pozwala na automatyczne dostrajanie radia, wyświetlanie nazwy stacji, która obecnie jest odtwarzana oraz nazwy utworu i wykonawcy.

System EON oraz TA możliwi przerwanie audycji muzycznej lub słuchania muzyki z własnego źródła muzyki i zaprezentowanie nam informacji o sytuacji na drogach. Po skończeniu komunikatu muzyka zostanie wznowiona. System TP z kolei zaprezentuje nam na wyświetlaczu porę, w której będą nadawane informacje o sytuacji na drogach. Tuner DVB-T to nic innego jak telewizja cyfrowa. W przypadku radioodtwarzaczy DIN-2 z modułem Bluetooth dzięki DVB-T obejrzymy ulubiony film, serial, czy program rozrywkowy.

Polecane radioodtwarzacze z Bluetooth

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

300-101   400-101   300-320   300-070   300-206   200-310   300-135   300-208   810-403   400-050   640-916   642-997   300-209   400-201   200-355   352-001   642-999   350-080   MB2-712   400-051   C2150-606   1Z0-434   1Z0-146   C2090-919   C9560-655   642-64   100-101   CQE   CSSLP   200-125   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-075   300-115   AWS-SYSOPS   640-692   640-911   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   000-089   000-105   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410