Jaki projektor krótkoogniskowy? Ranking 5 najlepszych modeli.
Spis treści
Projektor krótkoogniskowy (szerokokątny) to idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, których właściwe umiejscowienie tego urządzenia mogłoby być problem. Dowiedz się więcej o projektorach typu Short Throw.
Aby uzyskać odpowiednio duży rozmiar obrazu korzystając ze standardowego projektora należy go odpowiednio oddalić od powierzchni, na którą będziemy rzutować. W przypadku, gdy mamy do czynienia z niewielką salą konferencyjna, wykładową lub po prostu chcemy zorganizować sobie kino domowe w małej sypialni, odpowiednie usytuowanie projektora może stać się problemem. W takich przypadkach na przeciw wychodzi technologia krótkiego rzutu. Dodatkową zaletą, która z pewnością będzie liczyć się w przypadku zastosowań biznesowych, jest brak obaw, że światło projektora będzie razić w oczy prelegenta.
Tą kategorie urządzeń można dodatkowo podzielić na dwie podkategorie:
- projektory krótkoogniskowe – są to projektory, które pozwalają wyświetlić obraz z bardzo bliskiej odległości od rzutowanej powierzchni; nawet do 1,5 m
- projektory ultrakrótkoogniskowe – odległość projektora od ściany może wynosić zaledwie kilka – kilkanaście centymetrów
Krótkie i ultrakrótkie projektory typu Short Throw są powszechnie stosowane:
- w salach szkolnych i wykładowych,
- w małych salach konferencyjnych,
- do stworzenia kina domowego,
- na różnego typu wystawach,
- do reklamowania produktów.
Spośród projektorów najpopularniejszych producentów, takich jak Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy 5 propozycji projektorów krótkoogniskowych. Poniższe zestawienie porównuje je pod względem najważniejszych informacji. Sprawdź zestawienie pięciu projektorów Short Throw!