Jaki nawilżacz powietrza do 200 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/init.php on line 215
Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 264
Spis treści
Nawilżacze powietrza coraz chętniej wykorzystuje się w mieszkaniach i domach, w których ogrzewanie znacznie wysusza pomieszczenia. Nawilżacz powietrza odbudowuje korzystny dla człowieka mikroklimat i sprawia, że mieszka się nam o wiele lepiej.
W tekście skupimy się na nawilżaczach powietrza do 200 złotych. Podpowiemy, dlaczego warto zdecydować się na zakup urządzenia z tej półki cenowej, jakie jest zastosowanie nawilżaczy powietrza, na co zwrócić uwagę wybierając nawilżacz oraz jakimi parametrami powinien odznaczać się dobry nawilżacz powietrza z zadanej kwoty.
Dlaczego warto kupić nawilżacz powietrza do 200 złotych?
Głównym powodem, dla którego warto zainteresować się odświeżaczami powietrza, są ich właściwości. Nawilżacze powietrza mogą znacząco wpłynąć na nasze zdrowie, dobre samopoczucie oraz koncentracje.
Kwoty, za jakie możemy kupić nawilżacz powietrza, są bardzo zróżnicowane. Najtańsze i godne polecenia urządzenia możemy kupić za około 100 złotych, podczas gdy najdroższe nawilżacze to koszta poniżej 1000 złotych. Za 200 złotych jesteśmy w stanie kupić urządzenia ze średniej i nieco wyższej półki cenowej.
Prezentowana przez nas kwota umożliwia również wybór spośród wielu dostępnych urządzeń od wielu czołowych producentów nawilżaczy powietrza. W tej cenie z łatwością znajdziemy odświeżacze od firmy Zelmer, Hyundai, czy Eldom.
Zastosowanie nawilżaczy powietrza do 200 złotych
Odświeżacze powietrza różnią się między sobą konstrukcją oraz metodą nawilżania, wszystkie jednak powodują wytwarzanie przyjaznego mikroklimatu, który jest szczególnie pożądany w przesuszonych mieszkaniach.
Problem ze zbyt suchym powietrzem w domach i mieszkaniach występuje najczęściej podczas sezonu grzewczego, gdzie ogrzewanie skutecznie przesusza powietrze. Suche powietrze może być również naszą bolączką podczas lata, gdy wysokie temperatury znacznie obniżają nasze samopoczucie.
Suche powietrze negatywnie wpływa na nasze śluzówki, osłabia nasz system odpornościowy, przesusza skórę i włosy. Poza tym wdychając zbyt suche powietrze miewamy problemy z koncentracją i snem. Zaopatrzenie się w nawilżacz powietrza umożliwia nam raz na zawsze wyeliminować zbyt suche powietrze oraz opisane wyżej problemy.
Na co zwrócić uwagę wybierając nawilżacz powietrza do 200 złotych?
Przed wyborem nawilżacza powietrza do kwoty 200 złotych należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które warunkują jego użyteczność oraz dopasowanie do metrażu mieszkania. Najważniejszymi cechami nawilżaczy powietrza jest typ ich budowy, posiadane filtry, design oraz dodatkowe funkcje.
Typ budowy
Nawilżacze powietrza możemy podzielić na nawilżacze parowe, tradycyjne, ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Każdy z nich działa nieco inaczej, dzięki czemu łatwiej dopasujemy je do osobistych preferencji.
Nawilżacze parowe nawilżają powietrze poprzez parę wodną. Wytwarzają ciepłą mgiełkę, która wydostaje się z urządzenia. Mgiełka powstaje poprzez nagrzewanie się wody. Zaletami nawilżaczy parowych jest sterylność wypuszczanego powietrza- niszczone są drobnoustroje i bakterie, dzięki czemu doskonale nadają się one dla alergików i dzieci. Wadą tego typu rozwiązania jest dosyć duży pobór energii elektrycznej.
Nawilżacze tradycyjne to proste zbiorniczki nakładane na kaloryfery, które podczas pracy grzejnika wydzielają parę. Są bardzo mało wydajne, jednak ich niewielka cena i brak kosztów związanych z pracą nawilżaczy tradycyjnych sprawiają, że nadal są chętnie wybierane.
Nawilżacze ewaporacyjne działają na zasadzie zasysaniu powietrza do środka urządzenia, wewnątrz którego znajduje się zimna woda. Nawilżacz ochładza i nawilża powietrze, wypuszczając je w formie tzw. chłodnej mgiełki. Zaletą tego typu rozwiązania jest niewielkie zużycie energii elektrycznej.
Nawilżacze ultradźwiękowe nawilżają powietrze za pomocą rozbijania cząsteczek wody wewnątrz urządzenia za pomocą fal o wysokiej częstotliwości niesłyszalnej dla ludzi. Rozbite cząstki wody wydostają się z nawilżacza i tworzą przyjazny mikroklimat. Należy pamiętać, że nawilżaczy ultradźwiękowych nie można stosować, gdy mamy w domu zwierzęta. Poza tym rozwiązanie to jest energooszczędne, ciche i stosunkowo uniwersalne.
Filtry
Nawilżacze powietrza muszą być zaopatrzone w filtry, które dbają o czystość wypuszczanego nawilżonego powietrza. Zwykle wewnątrz nawilżaczy znajdziemy filtr HEPA, filtr ceramiczny, węglowy i dyszowy. Przed zakupem sprawdźmy jakie filtry posiada urządzenie. W kwocie do 200 złotych jesteśmy w stanie kupić sprzęt z każdym z wymienionych filtrów.
Dodatkowe funkcje
Jeżeli poza nawilżaniem powietrza zależy nam również na innej funkcjonalności, warto sprawdzić, na co pozwoli nam wybrany przez nas sprzęt. Niektóre z nawilżaczy umożliwiają aromaterapię, inhalację, oczyszczanie powietrza, a także jego osuszanie i jonizację. Aromaterapia i inhalacja może być realizowana przez wlewanie olejków lub specjalnych zapachów do wnętrza nawilżacza.
Jeżeli w okresie grzewczym mamy problem ze zbyt suchym powietrzem, a w innych okresach ze zbyt dużą wilgocią w domu, dobrym pomysłem jest wybór nawilżacza z funkcją osuszania. Będzie to wszechstronne rozwiązanie, którego możemy używać do pełnego kontrolowania mikroklimatu.
Wygląd
Nie ma co się łudzić. Obecnie wybierając funkcjonalny sprzęt do mieszkania lub domu, zależy nam również na jego designie. Ładnie wyglądające nawilżacze wzbudzają zaciekawienie i mogą być doskonałym dodatkiem lub dopełnieniem każdego rodzaju wnętrz- biura, salonu, pokoju dziecięcego, czy sypialni. W kwocie do 200 złotych jesteśmy w stanie kupić urządzenia o bardzo ciekawym designie, który na pewno przypadnie do gustu większości konsumentów.
Parametry nawilżaczy powietrza do 200 złotych
Do najważniejszych parametrów nawilżaczy powietrza należą: moc, powierzchnia nawilżana oraz wydajność parowania.
Moc
Jeden z ważniejszych parametrów w większości urządzeń zasilanych elektrycznie. Moc urządzenia wpływa na jego wydajność, ale również na pobór energii elektrycznej. Pamiętajmy, że najmniejszą moc, a co za tym idzie pobór energii, posiadają nawilżacze ewaporacyjne- 20-60 W, dalej w kolejce znajdują się nawilżacze ultradźwiękowe 120- 150 W, a najwięcej energii elektrycznej zużywają nawilżacze parowe- 400 – 2000 W.
Powierzchnia nawilżania
Parametr podawany w m2 lub m3, który informuje nas o tym, jak dużą powierzchnię jest w stanie obsłużyć nawilżacz powietrza. Oczywiście nawilżacze służące do nawilżania niewielkich przestrzeni są o wiele tańsze od tych, które potrafią nawilżyć duże obszary. Najmniejsze nawilżacze nawilżają powietrze na powierzchni zwykle 10 – 30 m2, podczas gdy największe są w stanie obsłużyć powierzchnie 200 – 350 m2.
Wydajność parowania
Parametr ten określa, ile pary wytworzy się w nawilżaczu w jednostce czasu. Zwykle podaje się go w ml/h lub w litrach na 24 godziny. Największe nawilżacze są w stanie zużyć nawet 50 – 70 l pary na 24 godziny, podczas gdy najmniejsze jedynie od 3 do 6 l na 24 godziny.
Polecane nawilżacze powietrza do 200 zł