Biały laptop – jak wybrać stylowy i praktyczny laptop?
Spis treści
Jesteś amatorem białych laptopów? Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak wybrać odpowiedni biały laptop i dobrze go zabezpieczyć.
Biały laptop – dla kogo jest odpowiedni i jaki model wybrać?
Względy estetyczne stają się ostatnio coraz bardziej znaczącym kryterium przy wyborze sprzętu elektronicznego. Laptopy z białą, czerwoną, zieloną, niebieską czy różową obudową są obecnie równie łatwo dostępne, co klasyczne, czarne modele. Wielu klientów zastanawia się jednak, jaki biały laptop będzie najlepszy, jak zabezpieczyć biały laptop i czy w ogóle warto w niego zainwestować. Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy dzisiejszy poradnik, w którym podpowiadamy wszystko, co musicie wiedzieć na temat białych laptopów.
Dla kogo biały laptop?
Biały laptop jest odpowiedni przede wszystkim dla osób, które cenią wysoką estetykę urządzenia. Trzeba przyznać, że komputery osobiste w kolorze czystej bieli, biało-srebrne czy biało-czarne należą obecnie do uznawanych za najbardziej stylowe. Niebagatelny wpływ na popularyzację białych laptopów miała firma Apple, która obecnie wyznacza trendy w dziedzinie designu urządzeń elektronicznych.
Warto jednak pamiętać, że piękny i stylowy wygląd białych laptopów może szybko stracić na efektowności, jeśli wybierzesz model z obudową wykonaną z materiałów złej jakości albo nie zapewnisz swojemu komputerowi odpowiednich warunków. Jeśli więc zastanawiasz się, dla kogo biały laptop będzie odpowiedni, pamiętaj, że musi to być osoba, która potrafi zadbać o swój komputer.
Jak zabezpieczyć biały laptop?
Nieskazitelnie biała obudowa może ulegać różnego rodzaju odbarwieniom, które wynikają nie tylko z zabrudzenia białego laptopa, ale także – narażania go na długotrwałe działanie promieni słonecznych, dymu papierosowego albo po prostu kurzu. W urządzeniach wysokiej jakości stosuje się materiały odporne na tego typu “zagrożenia”, ale i tak wszelkie zabrudzenia są na nich mocno widoczne, łatwo o powstawanie tłustych śladów. Zatem jak zabezpieczyć biały laptop? Po pierwsze pamiętaj o tym, żeby nie narażać komputera na zbyt długą ekspozycję na promienie UV. Kiedy więc nie używasz laptopa – schowaj go do szuflady.
Częste przecieranie obudowy ściereczką z mikrofibry i czyszczenie środkami do białego plastiku również przyniesie oczekiwane efekty, a całości dopełni zakup przezroczystej naklejki, która chroni obudowę białego laptopa przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Zapomnij też o jedzeniu nad klawiaturą. Jest to nawyk szkodliwy dla każdego komputera, nie tylko białego, ale w przypadku jasnych laptopów może być trudniej o części zamienne. Biały białemu nierówny, a liczba odcieni tego koloru może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego często po zakupie części zamiennej do białego laptopa okazuje się, że wyraźnie różni się od innych elementów, a to psuje estetykę całego urządzenia.
Jaki biały laptop?
Kolor obudowy to często cecha decydująca dla osób, które decydują się właśnie na kupno białego laptopa. Warto jednak pamiętać, że niektóre odcieni bieli zastosowane na obudowach komputerów wyglądają bardziej korzystnie niż inne. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki biały laptop wybrać, pamiętaj, że najbardziej eleganckie są srebrnobiałe odcienie bez domieszki żółtych tonów. Zwróć również uwagę na fakturę obudowy – gładka i połyskująca jest co prawda bardziej efektowna, ale modele z delikatnie zaznaczoną strukturą są zdecydowanie bardziej praktyczne, ponieważ minimalizują widoczność rys.
Wygląd to jednak nie wszystko. Pamiętaj o zwróceniu uwagi na wydajność białego laptopa, jego funkcjonalność i podzespoły. Jeśli szukasz komputera mobilnego, wybierz model o przekątnej ekranu 13 albo 15,6 cala i dużą wytrzymałością baterii. Procesor w dobrej jakości komputerach to najczęściej czterordzeniowy Intel Core i3, i5 oraz i7, ale zadowalające efekty gwarantują również procesory AMD A8 i A6. To w połączeniu z dużą ilością pamięci RAM (4 do 8GB, jeśli potrzebujesz komputera do pracy biurowej powinno wystarczyć) zapewnia wydajność i szybkość pracy laptopa. Pamięć wewnętrzną możesz wybrać w formie HDD albo SSD. Ta druga zapewnia szybszy zapis i odczyt danych oraz dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale jest dużo droższa niż HDD.
Do dzisiejszych standardów wyposażenia laptopa należy również odpowiednia liczba złączy i interfejsów. Tak naprawdę im ich więcej, tym lepiej. Przyda się przecież kilka gniazd USB także USB typu C, wejście HDMI i sloty na karty pamięci. Trudno wyobrazić sobie również pracę na komputerze bez interfejsów: Bluetooth 4.0 lub 4.1 oraz WiFi w standardzie n lub ac.
Polecane białe laptopy