Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/init.php on line 440

Laptop Dell Vostro 5568 – dane techniczne, specyfikacja, recenzja


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/init.php on line 215

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adrianzych/domains/preview3.leadcollector.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 264

Głównym celem producenta okazało się przygotowanie sprzętu, który trafi do bardzo szerokiej grupy odbiorców, poszukujących urządzenia do typowej pracy biurowej, ale również do obsługi wielu programów w domu czy też w podróży. Wszystko to przełożyło się na bardzo bogaty wybór oferowanych konfiguracji sprzętowych.

Laptop Dell Vostro 5568 – dane techniczne oraz cena

Pomimo sporego zróżnicowania sprzętowego, dostępne na rynku modele laptopa nie są przesadnie drogie. Dzięki temu, na urządzenie mogą pozwolić sobie także małe i średnie firmy, a także freelancerzy. Zanim jednak dojdzie do zakupu konkretnego sprzętu, warto sprawdzić, na co dokładnie możemy się zdecydować.

Dane techniczne Dell Vostro 5568 (najmocniejsza konfiguracja)

Procesor Intel Core i7-7500U
Karta graficzna Nvidia GeForce 940MX (4096 MB) + jednostka zintegrowana
Pamięć DDR4-2400, maksymalnie 32 GB
Matryca 15,6 cali Full HD (1920×1080)
Dysk twardy Do 1 TB HDD, do 736 GB SSD
Złącza 3xUSB 3.0, 1xUSB 2.0, 1xHDMI, 1xVGA, 1xRJ-45, gniazdo audio combo, czytnik kart pamięci
Wymiary szerokość: 380 mm, głębokość: 253 mm, wysokość: 19,2 mm
Waga 1,98 kg
Głośniki stereo, HD Audio
Akumulator litowo-jonowy, 42 Wh
Dodatki kamera 720p, podświetlenie klawiatury, czytnik linii papilarnych, moduł TPM
Cena Od 2800 zł do 4970 zł
Zastosowane technologie Enhanced Intel SpeedStep, Hyper Threading, Turbo Boost 2.0, WiDi

Dell Vostro 5568 – dostępne konfiguracje

Premiera omawianego laptopa miała miejsce pod koniec 2016 roku, jednak nadal jest on bardzo chętnie wybierany zarówno przez firmy, jak i osoby pracujące samodzielnie, na przykład w domu. Związane jest to między innymi z tym, że zamontowane podzespoły nie zdążyły jeszcze „zestarzeć” się na tyle, by nowe programy biznesowe okazały się dla nich zbyt wymagające. Do tego należy dodać również przyzwoitą jakość wykonania sprzętu oraz całkiem atrakcyjne ceny poszczególnych konfiguracji.

Oczywiście nie oznacza to, że każda oferowana na rynku konfiguracja może spełnić nasze potrzeby i wymagania. W przypadku tak dużego zróżnicowania sprzętowego, niezwykle ważne jest to, aby bezpośrednio przed zakupem zwrócić uwagę na rozmaite testy i recenzje poszczególnych modeli. Pozwoli nam to dobrać sprzęt do konkretnego zastosowania.

Mając to na uwadze, postanowiliśmy pokrótce przeanalizować wszystkie dostępne obecne na rynku modele laptopa Dell Vostro 5568. Są one zróżnicowane przede wszystkim pod względem wykorzystywanych procesorów. Do wyboru mamy 4 układy – trzy z siódmej generacji procesorów Intela i jeden z generacji szóstej.

Jeśli zależy Wam na jak najwyższych osiągach, powinniście celować w laptopa wyposażonego w układ Intel Core i7-7500U. Ten niskonapięciowy układ dysponuje dwoma fizycznymi rdzeniami i czterema wątkami logicznymi. Jeśli chodzi o jego częstotliwość taktowania, to w trybie bazowy wynosi 2700 MHz. Wartość ta może zostać podbita do 3500 MHz w trybie turbo. Uwagę warto zwrócić także na 4 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu i współczynnik TDP wynoszący 15 W.

Jest to procesor 3-letni, toteż nie możemy oczekiwać super wydajności w najbardziej wymagających programach. Jak już jednak zostało wspomniane, jego moc obliczeniowa nadal okaże się wystarczająca do obsługi standardowych narzędzi biznesowych. Okażę się więc dobrym wyborem dla małych i średnich firm. Potwierdzeniem tego są także wyniki testów wydajnościowych, przeprowadzonych na platformie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym układ ten uzyskał średnią na poziomie 144 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym 340 punktów. Nadal są to bardzo przyzwoite rezultaty.

Na bardzo zbliżonym poziomie znajduje się drugi procesor, z mocy którego korzysta laptop Dell Vostro 15 5568. Mowa tu o modelu Intel Core i5-7200U, także dwurdzeniowym i czterowątkowym. Wyróżnia się on nieco niższym taktowaniem (2500-3100 MHz) i mniejszą ilością pamięci podręcznej (3 MB). Jest więc nieco słabszy od modelu i7, jednak różnice nie są znaczące. We wspomnianych testach Cinebench R15 uzyskał kolejno 128 i 327 punktów.

Dell Vostro 5568 i7 oraz i5-7200U to konfiguracje dla osób chcących uzyskać jak najwyższe osiągi. Na rynku znajdziemy również modele kuszące niższymi cenami. Mowa tu o urządzeniach wyposażonych w procesor Intel Core i3-7100U (dwa rdzenie, cztery wątki, taktowanie 2400 MHz) lub Intel Core i3-6006U (dwa rdzenie, cztery wątki, taktowanie 2000 MHz). Są to jednak procesory znacznie słabsze, które poradzą sobie wyłącznie z obsługą programów podstawowych.

Laptop Dell Vostro 5568 może być zróżnicowany także pod względem kart graficznych. Na rynku znajdziemy wiele modeli korzystających z jednostek zintegrowanych, które pracują na pamięci współdzielonej, jednak oferowane są również konfiguracje z kartami dedykowanymi. Mowa tutaj o modelu Nvidia GeForce 940MX z 2 GB lub 4 GB pamięci własnej. Nie jest to oczywiście karta z najwyższej półki, jednak jej moc obliczeniowa okaże się pomocna podczas obsługi wielu programów, a także gier. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które lubią po pracy zrelaksować się przy jakiejś ciekawej produkcji.

Vostro 15 5000 - Give your business a bold look

Pracę procesora wspiera również nowoczesna pamięć RAM typu DDR4, której taktowanie wynosi 2400 MHz. Co ważne, na rynku znajdziemy modele laptopa Dell Vostro 5568, które dysponując od 8 GB do nawet 32 GB pamięci RAM. Gwarantuje to ogromną swobodę wyboru.

Podobne wygląda sprawa z dyskami twardymi. W sklepach znajdziemy co najmniej kilka konfiguracji. Te najtańsze korzystają wyłącznie z dysków talerzowych (HDD), których pojemność może wynieść maksymalnie 1 TB. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, aby zakupić konfigurację z dyskiem półprzewodnikowym (SSD), do którego następnie możemy dobrać dysk HDD lub SSD typu M.2. W ten sposób każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Dell Vostro 5568 – wygląd

Pod względem designu, omawiany laptop może się podobać. Jego smukła, elegancka konstrukcja bardzo dobrze wpisuje się w styl biznesowy, oparty na stonowanych kolorach oraz prostej bryle. Warto podkreślić, że urządzenie występuje na rynku w kilku wersjach kolorystycznych. Najczęściej znaleźć można modele srebrno-czarne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić wersję granatową czy też złotą.

Co równie istotne, producent postarał się o pewne odchudzenie obudowy w porównaniu z poprzednimi urządzeniami z tej serii. Dell Vostro 5568 jest stosunkowo cienki i kompaktowy. Obudowa została wykonana z tworzyw sztucznych i aluminium, co pozwoliło również zredukować masę do wartości poniżej 2 kilogramów. Jak natomiast wygląda sprawa wytrzymałości sprzętu? Została utrzymana na przyzwoitym poziomie. Zarówno jednostka centralna, jak i klapa ekranu wyróżnia się zadowalającą sztywnością, dzięki czemu konstrukcja nie wygina się łatwo pod naporem. Nie musimy martwić się także charakterystycznym skrzypieniem czy też odkształceniami konstrukcji. Na plus należy zaliczyć także jakość wykonania zawiasów. Pracują one bardzo płynnie, zapewniając przy tym utrzymanie ekranu w stabilnej pozycji, bez nadmiernego dygotania.

Nie da się ukryć, że spore znaczenie podczas pracy biznesowej ma zestaw zamontowanych portów i złączy. Pod tym względem, Dell Vostro 5568 wypada całkiem przyzwoicie, choć należy zwrócić uwagę, że brak w nim portu USB typu C, który w najnowszych laptopach jest standardem. Poza tym, do dyspozycji otrzymaliśmy wszystkie najpotrzebniejsze elementy. Łącznie ze złączem VGA, które pozwoli na podłączenie do laptopa starszych sprzętów peryferyjnych (np. rzutników).

Dell Vostro 5568 – matryca

Podczas wyboru najlepszej konfiguracji omawianego laptopa, należy zwrócić uwagę nie tylko na najważniejsze podzespoły, ale również na to, z jakiej matrycy korzysta. Na rynku znajdziemy bowiem zarówno modele HD, jak i Full HD. Jak można się domyślić, wyższa rozdzielczość przekłada się na większą szczegółowość i lepszą jakość generowanego obrazu. Do tego dochodzi również wygodniejsza przestrzeń robocza.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każdy model 15-calowego laptopa Dell Vostro 5568 został wyposażony w panel typu TN, który wyróżnia się dość niską luminancją i przeciętnym odwzorowaniem kolorów. Średni błąd prezentacji barw jest dość wysoki (jest to częsta bolączka matryc TN), dlatego też należy podkreślić, że laptop sprawdzi się podczas standardowej pracy biurowej, jednak może okazać się zbyt słaby do półprofesjonalnej obróbki graficznej. Dobrą informacją jest natomiast fakt wykorzystania matowej powłoki, która całkiem dobrze radzi sobie w warunkach zwiększonego nasłonecznienia. Problemy pojawiają się dopiero po wyjściu z laptopem na pełne słońce – widoczność wyświetlanych treści jest wtedy bardzo niska.

Dell Vostro 5568 – klawiatura i touchpad

Jak wiadomo, osprzęt w przypadku laptopów biznesowych jest niezwykle ważny. Wpływa bowiem na komfort codziennej pracy, dlatego też nawet najmniejsze uchybienie może stanowić poważną przeszkodę. Jak wskazują opinie, Dell Vostro 5568 spełnia najważniejsze kryteria stawiane urządzeniom biznesowym. Laptop został wyposażony w pełnowymiarową, sześciorzędową klawiaturę. Nie zabrakło również panelu numerycznego, co dla wielu osób będzie dobrą informacją.

Producenta należy pochwalić za użyte materiały i przełączniki, dzięki którym skok klawiszy jest wyraźny, a reakcja sprężysta. Dzięki temu, pisanie dłuższych tekstów okaże się po prostu wygodne i ciche. Użytkownicy zwracają uwagę jednak na nieco zmniejszone klawisze strzałek, co na początku może stanowić problem. Jak na laptopa biznesowego przystało, Dell Vostro 5568 został wyposażony w podświetlenie klawiatury. Wśród dodatków znalazł się również czytnik linii papilarnych oraz moduł szyfrujący TPM.

Do tego wszystkiego dochodzi również touchpad z punktowym naciskiem. Płytka jest duża, a jej właściwości ślizgowe sprawiają, że operowanie kursorem jest bardzo wygodne. Plusik możemy postawić także przy obsłudze gestów.

Dell Vostro 5568 – wydajność

Bogaty wybór konfiguracji sprzętowych jest dla klientów bardzo korzystny, wymusza jednak zwrócenie uwagi na konkretne parametry wpływające na końcową wydajność sprzętu. Jak już zostało wspomniane, największymi osiągami wyróżniają się konfiguracje wyposażone w procesor Intel Core i7-7500U, który bardzo dobrze sprawdza się podczas obsługi programów biznesowych i multimedialnych.

Dodatkowe możliwości zapewni nam również dedykowana karta graficzna Nvidia GeForce MX940, zwłaszcza w wersji z 4 GB pamięci własnej. Jest to bardzo wszechstronna jednostka GPU, która cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników biznesowych i domowych. Dzięki niej, możliwa okaże się komfortowa obsługa bardziej wymagających narzędzi projektowych, a nawet gier. W testach 3DMark 11 Performance GPU uzyskała bardzo przyzwoitą średnią na poziomie 2556 punktów. W 3DMark Ice Storm Extreme Graphics zatrzymała się na 43341 punktach, co także należy ocenić pozytywnie. Z jakimi grami poradzi sobie taka konfiguracja? Na liście brak najbardziej wymagających produkcji z segmentu AAA, jednak z pewnością znaleźć można na niej wiele ciekawych tytułów.

Parametr Specyfikacja Blackwire 225
Producent Plantronics
Kolor Czarny
Gra Niskie ustawienia graficzne Średnie ustawienia graficzne Wysokie ustawienia graficzne
FIFA 19 90 FPS 70 FPS 40 FPS
Team Fortress 2 85 FPS 80 FPS 75 FPS
Rocket League 100 FPS 40 FPS 28 FPS
Overwatch 80 FPS 60 FPS 30 FPS
Diablo III 125 FPS 85 FPS 75 FPS

Dell Vostro 5568 – wady i zalety

Pomimo tego, że od premiery omawianego laptopa minęło już trochę czasu, nadal jest to bardzo interesujący sprzęt biznesowy, który powinien zainteresować małe i średnie firmy, a także freelancerów. Wyróżnia się on nie tylko niskonapięciowymi, przyzwoitymi podzespołami, ale również wykorzystaniem wszystkich najważniejszych dodatków, które okażą się bardzo pomocne w trakcie codziennej pracy.

Na uwagę zasługuje także wysoka jakość wykonania obudowy. Sprzęt prezentuje się bardzo dobrze, a jego wykonanie przekłada się na zadowalającą wytrzymałość jednostki centralnej i klapy ekrany. Po stronie zalet zapisać możemy także przyzwoity zestaw portów, a także dobrze wykonany osprzęt. Nie należy zapominać również o możliwości jednej z co najmniej kilkudziesięciu konfiguracji sprzętów, zróżnicowanych pod względem zamontowanych podzespołów i kosztów zakupu.

Oczywiście dostrzec możemy również pewne wady. Związane są one także z tym, że Dell Vostro 5568 jest laptopem 3-letnim. Brak tu najnowszych podzespołów, które pozwoliłyby na obsługę bardziej wymagających programów. Niektórzy mogą narzekać także na to, że nie mogą skorzystać z możliwości portu USB typu C. Do tego dodać możemy również przeciętną matrycę TN.

Dell Vostro 5568 – wady i zalety

Zalety Wady
Wszechstronność Brak nowoczesnych podzespołów
Dodatki biznesowe – podświetlana klawiatura, czytnik linii papilarnych, moduł TPM Brak portu USB typu C
Wysoka jakość wykonania obudowy Matryca TN
Atrakcyjny design
Przyzwoity zestaw portów
Dobrze wykonana klawiatura i touchpad
Wiele konfiguracji do wyboru
Atrakcyjne ceny
Dostępność wersji z dedykowaną kartą graficzną

Dell Vostro 5568 – podsumowanie, czy warto?

Jeżeli szukacie solidnego laptopa biznesowe za nieduże pieniądze, model Vostro 5568 wydaje się całkiem łakomym kąskiem, pomimo tego, że jego premiera miała miejsce w 2016 roku. Warto zaznaczyć, że na rynku dostępnych jest wiele wersji sprzętowych, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

300-101   400-101   300-320   300-070   300-206   200-310   300-135   300-208   810-403   400-050   640-916   642-997   300-209   400-201   200-355   352-001   642-999   350-080   MB2-712   400-051   C2150-606   1Z0-434   1Z0-146   C2090-919   C9560-655   642-64   100-101   CQE   CSSLP   200-125   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-075   300-115   AWS-SYSOPS   640-692   640-911   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   000-089   000-105   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410