Jaki odkurzacz piorący do firmy sprzątającej? Polecane odkurzacze piorące
Spis treści
Odkurzacze wodne i piorące nie są zbędnym wymysłem naszych czasów. Pozornie zrujnowane wykładziny czy meble da się odnowić, a następnie odświeżyć w miarę tanim kosztem. Regularne dbanie o dywany czy tapicerkę w ten sposób zapewni im atrakcyjny wygląd na naprawdę długi czas.
Jak to zrobić? Nad tym często zastawiają się przyszli klienci firm sprzątających, których nie stać na wymianę mebli czy wykładzin, a nie dysponują urządzeniami, które umożliwiałyby poradzenie sobie z tym częstym problemem. Poznaj zasady ich działania i wyprzedź swoich konkurentów w branży, inwestując w odkurzacz piorący.
Po co odkurzacz piorący w firmie sprzątającej
Dobrze zaopatrzona we flotę urządzeń do sprzątania różnego rodzaju powierzchni firma sprzątająca to podstawa w tej trudnej i konkurencyjnej branży. Tradycyjne odkurzacze o klasycznym działaniu to w XXI wieku za mało. Warto przeanalizować, a następnie przetestować w praktyce modele odkurzaczy wodnych i piorących – nowe możliwości czyszczące są na wyciągnięcie ręki. A to przyciągnie do firmy nowych klientów i kolejne zlecenia.
Działanie odkurzacza piorącego
Czy działanie odkurzacza piorącego jest skomplikowane? Nic bardziej mylnego. Wystarczy nalać do niego czystej wody z odpowiednio do czyszczonej powierzchni dobranym detergentem i nałożyć pianę. Robi się to wybranym elementem urządzenia bezpośrednio na zabrudzenia. Już po krótkim czasie można zassać odkurzaczem piorącym wszystkie zanieczyszczenia, które zostają odprowadzone do pojemnika na wodę i przepuszczone przez filtr. Brudy i błoto z dywanów, wykładzin czy tapicerki znikają bezpowrotnie w zbiorniku na brudną wodę. Odkurzacz piorący dobrze radzi sobie także z powierzchniami zabłoconymi oraz kałużami wody, której nie ma czym usunąć. Jedyna trudność może polegać na tym, że każdorazowo trzeba niezwykle dokładnie zadbać o elementy urządzenia, mające bezpośredni kontakt z woda – rury i pojemniki. W przeciwnym wypadku, gdy części tych nie umyje się i nie osuszy, zaczną rozwijać się bakterie i zarazki chorobotwórcze i praca ze sprzętem stanie się niebezpieczna i niehigieniczna dla pracowników i klientów firmy sprzątającej.
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza
Wybór odkurzacza piorącego nie jest prostą sprawą. Ułatwi Ci go nasz artykuł, w którym szczegółowo analizujemy parametry najsolidniejszych urządzeń, sposób ich użycia i działania. Internauci i specjaliści od urządzeń czyszczących polecają przyjrzenie się takim parametrom sprzętów, jak producent, moc silnika, siła ssania, ilość i pojemność zbiorników na wodę oraz cena.
Parametry odkurzaczy piorących
Na etapie wyboru odkurzacza piorącego należy bacznie przeanalizować poniższe parametry:
- Producent. Szczególnie polecane, solidne firmy specjalizujące się w sprzęcie AGD, który nas interesuje to chociażby Hyundai, MPM, Vax, Thomas, Zelmer czy Karcher, idealny do dużych powierzchni i firm.
- Moc silnika. Im wyższa moc, tym wydajniejszy, ale i droższy odkurzacz piorący. Profesjonaliści powinni postawić na najwyższe dostępne moce, zwłaszcza te powyżej 1200 Watów.
- Siła ssąca. Wydajność odkurzacza jest z nią bezpośrednio związana. Wysoka siła ssania pozwala oszczędzić czas pracownika poświęcony na sprzątanie określonej powierzchni.
- Ilość pojemników na wodę. Podczas sprzątania dużych powierzchni jeden zbiornik na wodę nie wchodzi w grę. Wymiana wody musiałaby wówczas pochłaniać za dużo cennego czasu, którego zawsze brakuje. Poza tym jest to niezbyt higieniczne i nie wygląda dość profesjonalnie.
- Pojemność zbiorników. Im większa pojemność zbiorników na czystą i brudną wodę, tym rzadsza jest konieczność wymieniania cieczy z detergentem i zanieczyszczeniami, co oznacza nieporównywalnie wyższą efektywność pracy sprzątaczki (mniej zbędnych przerw) i samego odkurzacza piorącego.
- Cena. Wyspecjalizowany sprzęt oznacza zastosowane lepsze rozwiązania i większą moc silnika oraz tempo pracy urządzenia. Jest to również niestety powiązane z wyższymi kosztami całkowitymi sprzętu. Oprócz ceny odkurzacza piorącego do wydatków należy jeszcze dodać dodatkowe środki czyszczące i detergenty, stosowane chociażby na etapie wytwarzania piany, czyli czyszczenia wstępnego.