Jaki zegarek do 300 zł? Ranking najlepszych modeli.
Spis treści
Kupno zegarka poprzedzone jest zwykle przemyślaną decyzją, której głównym czynnikiem decyzyjnym jest cena, jaką pragniemy przeznaczyć na czasomierz. W artykule skupimy się na dolnym, opłacalnym pułapie kwotowym, w którym kupimy solidny standardowy zegarek na co dzień, sportowy lub bardziej elegancki.
W tekście skupimy się nad zastosowaniem czasomierzy do 300 złotych, podpowiemy, na jakie cechy zwracać uwagę wybierając zegarek do 300 złotych oraz jakimi parametrami powinno odznaczać się urządzenie w podanej kwocie.
Dlaczego warto kupić zegarek do 300 złotych?
Głównym powodem jest wysoki współczynnik ceny do oferowanych możliwości i jakości. Zegarki za 300 złotych to solidne konstrukcje. Jeżeli nie zależy nam na prestiżowym czasomierzu, którym przedstawimy otoczeniu swoją pozycję, 300 złotych może okazać się doskonałym budżetem na kupno dobrego, funkcjonalnego i jednocześnie ładnego zegarka.
W podanym przedziale cenowym znajdziemy wiele konstrukcji do noszenia na co dzień, zegarków sportowych, a także tych o nieco bardziej eleganckim charakterze. Ilość modeli do wyboru do kwoty 300 złotych jest naprawdę spora i jest z czego wybierać.
Zastosowanie zegarków do 300 złotych
300 złotych to – jak wspomnieliśmy – najniższa półka, w ramach której kupimy dobry zegarek. Zwykle będziemy mieć do czynienia z konstrukcjami casualowymi. Niskie koszta związane są zwykle z zastosowaniem gorszych jakościowo materiałów. Funkcjonalność zegarków do 300 złotych z reguły jest taka sama lub zbliżona do ilości zastosowań zegarów z droższych przedziałów cenowych. Oczywiście funkcjonalność zależy od konstrukcji, na jaką się zdecydujemy.
Zegarki do 300 złotych zaoferują nam głównie mechanizmy kwarcowe, które słyną z dużej precyzji odmierzanego czasu, a także dużej wygody stosowania. Nie są to prestiżowe konstrukcje, takie jak zegarki oparte na mechanizmach klasycznych lub automatycznych, jednak w przypadku, gdy nasz budżet jest ograniczony lub nie zamierzamy kupować zegarka, który będzie jednocześnie wyznacznikiem naszego statusu społecznego, wówczas konstrukcje do 300 złotych mogą okazać się najtrafniejszą półką cenową.
Czasomierze tego typu mogą zaoferować nam pulsometr, alarm, stoper, odpowiedni poziom wodoszczelności. Niektóre konstrukcje będą wyposażone np. w kamerkę szpiegowską, funkcje sportowe, wzmocnioną obudowę, podświetlenie, budzik i wiele innych podstawowych funkcjonalności. W podanej kwocie będziemy w stanie kupić proste modele od takich firm jak: Casio, Timex, Runastic, XBLITZ, TomTom, CAT, czy Platinet.
Na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę wybierając zegarek do 300 złotych?
Wybierając zegarek do 300 złotych, tak jak w przypadku innych konstrukcji, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zastosowany mechanizm, materiał wykonania poszczególnych elementów składowych zegarka, jego pełną funkcjonalność, design oraz takie parametry jak wodoszczelność, waga, gabaryty, rodzaj szkiełka.
Mechanizm zegarka
Możemy wyróżnić wiele mechanizmów, w ramach których realizowane jest odmierzanie czasu i inne funkcje zegarka. Najpopularniejszymi są mechanizmy: klasyczny, automatyczny, kwarcowy, kwarcowo-automatyczny.
W kwocie do 300 złotych wybór mechanizmu ograniczony zostanie głównie do zegarków kwarcowych działających na zasadzie rezonansu kwarcowego. Możemy spotkać również konstrukcje, w których wyświetlany czas synchronizowany jest dzięki falom radiowym. W zegarkach kwarcowych za zasilanie odpowiada bateria, którą należy regularnie wymieniać. Do 300 złotych znajdziemy również zegarki mechaniczne, jednak są one zdecydowanie węższą grupą.
Materiał wykonania
Kwota 300 złotych pozwoli nam na kupno zegarków z kopertami wykonanymi ze stali o różnych stopach, a także czasomierzy z korpusami z mocnych tworzyw sztucznych – te konstrukcje to głównie zegarki sportowe. Koperta powinna łączyć w sobie minimalną wagę z możliwie najlepszą oferowaną wytrzymałością.
Nie wolno bagatelizować materiału wykonania bransolety/paska. Te wykonane z materiałów syntetycznych mogą kusić, jednak należy pamiętać, że po pewnym czasie użytkowania łatwo je złamać lub uszkodzić w inny sposób. Paski materiałowe z kolei mogą szybko się rozpleść lub przetrzeć. Bransolety ze stali z reguły są rozwiązaniem najmocniejszym.
Design
Cecha ta powinna zależeć wyłącznie od naszych upodobań i wyczucia smaku. Warto jednak pamiętać, że jeśli szukamy zegarka do noszenia na co dzień, kupno typowo sportowej konstrukcji może okazać się delikatnym nietaktem. Gdy z kolei zegarek będzie służył nam wyłącznie do mierzenia czasu podczas uprawiania sportu, zdecydowanie się na czasomierz wizytowy nieco rozminie się z naszymi oczekiwaniami względem konstrukcji. Pamiętajmy również, że nie ma zegarków uniwersalnych.
Wodoszczelność
Ważny parametr, na który należy zwrócić uwagę, gdy nie zamierzamy zdejmować zegarka do kąpieli lub będziemy korzystać z niego na basenie. Wodoszczelność zegarków określana jest w: ATM (atmosferach), Bar (barach) lub m (metrach). Zegarkami wodoodpornymi możemy nazywać konstrukcje, które wytrzymują powyżej: 10 ATM, 10 Bar lub zanurzenie poniżej 100 m. W kwocie do 300 złotych znajdziemy głównie konstrukcje odporne jedynie na zachlapania lub wytrzymujące zanurzenie do 30 m.
Szkiełko
Najczęściej będziemy mieć do czynienia ze szkiełkiem mineralnym, które oferuje odpowiednie parametry twardości przy niskiej cenie tego rozwiązania. Odradzamy kupno zegarka ze szkiełkiem realizowanym przez zwykłe szkło lub materiały sztuczne.
Polecane zegarki do 300 złotych