Jaką sokowirówkę do 150 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
Spis treści
Któż z nas nie lubi soku ze świeżych pomarańczy, jabłek, czy marchwi? W lecie pełno jest lokali, które oferują te świeże i zdrowe specjały, a co gdyby wyciskać soki samemu? Sokowirówki nie są drogie, a w kwocie do 150 złotych jesteśmy w stanie kupić przyzwoitą sokowirówkę z nieco niższej półki cenowej.
Poniżej zaprezentujemy nieco bliżej te ciekawe urządzenia. Napiszemy, dlaczego warto zdecydować się na sokowirówkę w podanej kwocie, a także określimy, jakie mogą być zastosowania sokowirówek. Poza tym doradzimy w kwestiach typowo zakupowych- napiszemy, na jakie cechy i parametry warto zwrócić uwagę, wybierając sokowirówki do 150 złotych.
Dlaczego warto wybrać sokowirówkę w kwocie do 150 złotych?
Podstawową kwestią, dla której warto rozważyć zakup sokowirówki, jest pozytywny wpływ świeżych soków z warzyw i owoców na nasz organizm. Dzięki sokowirówkom w prosty i szybki sposób zafundujemy sobie sporą dawkę witamin, minerałów i innych mikro i makroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Takie zdrowe i naturalne wspomagacze są szczególnie zalecane w okresach niedoboru witamin – w okresie jesiennym i zimowym.
W podanym przedziale cenowym jesteśmy w stanie kupić całkiem niezłą sokowirówkę z podstawową funkcjonalnością. Mając do dyspozycji 150 złotych, możemy wybierać między urządzeniami od takich producentów jak: Zelmer, Eldom, Adler, MPM, Ravason, czy Sencor.
Jeśli zatem nie interesuje Cię bardzo rozbudowane zastosowanie sokowirówek, potrzebujesz prostego urządzenia, które szybko i skutecznie wyciśnie sok z Twoich ulubionych warzyw i owoców, sokowirówki do 150 złotych to idealny dla Ciebie przedział cenowy.
Zastosowanie sokowirówek do 150 złotych
Sokowirówki, jak sama nazwa wskazuje, służą do odwirowywania soku i miąższu z owoców oraz warzyw. Najpopularniejszymi świeżymi sokami są te wydobywane z cytrusów oraz takich warzyw, jak marchew, burak, czy pomidor.
Regularne picie soków z owoców i warzyw to doskonały sposób na poprawę zdrowia oraz samopoczucia. Zakup sokowirówki może być również udaną inwestycją w przypadku małych dzieci, które stronią od warzyw i owoców. Podawanie ich w formie soku pozwoli przekonać się dzieciom do tego rodzaju żywności, a przy okazji przemycimy wartościowe składniki, których potrzebuje organizm młodego człowieka.
Na co zwrócić uwagę wybierając sokowirówkę w kwocie do 150 złotych?
Wybierając sokowirówkę, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów jej budowy, które pozwolą nam lepiej dopasować urządzenie do osobistych wymagań, a także sprawią, że sprzęt będzie funkcjonalny i trwały. Przed kupnem sokowirówki warto sprawdzić materiał, z którego zostało wykonane sitko, ogólne gabaryty sokowirówki, możliwości regulowania prędkości, a także dodatkowe akcesoria i wyposażenie. Poza tym sprawdźmy, jak możemy podawać owoce i jak łatwo możemy wyczyścić sprzęt.
Sitko
Sitko w sokowirówce to jeden z ważniejszych elementów. Może być wykonywane z plastiku lub stali nierdzewnej. Oczywiście sitka ze stali nierdzewnej będą o wiele bardziej wytrzymałe. Im większe zagęszczenie dziurek w sitku, tym sokowirówka będzie bardziej wydajnie generowała sok z warzyw i owoców. W kwocie do 150 złotych spotkamy się najczęściej z sitkiem plastikowym, jednak będziemy w stanie kupić sprzęt z sitkiem ze stali nierdzewnej.
Gabaryty
Przed kupnem sprzętu warto skonfrontować jego wymiary z dostępnym miejscem w szafce lub na kuchennym blacie. Sokowirówki nie należą do małych urządzeń, jednak w kwocie do 150 złotych mogą znacznie różnić się wymiarami. Warto również dowiedzieć się, czy sprzęt można zdemontować. Dzięki temu będzie można łatwiej go przechować, gdy nie będzie używany.
Regulacja prędkości
Im większe spektrum regulacji prędkości, tym lepiej dopasujemy pracę sokowirówki do aktualnie odwirowywanego soku. W kwocie do 150 złotych możemy kupić sokowirówki posiadające regulację od 1 do 2 poziomów.
Dodatkowe akcesoria i wyposażenie
Sokowirówki mogą być sprzedawane wraz ze specjalnym pojemnikiem na wyciskany sok, który możemy wyjmować z urządzenia, stawiać obok urządzenia i z niego rozlewać sok do szklanek, lub możemy kupić sokowirówki, które nie posiadają takiego wyposażenia, a sok gromadzimy bezpośrednio w szklance.
Poza tym sprawdźmy, czy sokowirówka posiada antypoślizgowe nóżki lub podstawki, które uniemożliwią przemieszczanie się sprzętu podczas pracy oraz czy producent dodaje do zestawu np. dodatkowe ostrza. Wydając 150 złotych na sokowirówkę, możemy liczyć raczej na podstawowe wyposażenie.
Podawanie owoców
Jest to również istotna cecha, która wpłynie na komfort korzystania z sokowirówki. Możemy wyróżnić urządzenia, do których owoc lub warzywo wsadzamy po wcześniejszym jego ćwiartkowaniu, lub takie, które umożliwią wyciskania soku z całych owoców i warzyw. Ten drugi rodzaj sokowirówek jest o wiele praktyczniejszy i w kwocie 150 złotych z łatwością znajdziemy taki sprzęt.
Czyszczenie
Często pomijany aspekt, przy kupnie sokowirówki. Na rynku możemy znaleźć sokowirówki, które czyści się długo i mozolnie, jak i takie, które posiadają łatwe to wyczyszczenia konstrukcje. Przed kupnem warto zwrócić uwagę, czy możemy zdemontować pobrudzone elementy sokowirówki lub czy producent zostawił łatwy dostęp, dzięki któremu szybko wyczyścimy sprzęt.
Parametry sokowirówek do 150 złotych
Najważniejszymi parametrami, na jakie należy zwrócić uwagę, są: moc i generowany przez sokowirówkę hałas.
Moc
Im większa moc sokowirówki, tym skuteczniej, szybciej i sprawniej poszatkuje owoc i warzywo na sok. Sokowirówki o dużej mocy łatwo poszatkują nawet najtwardsze owoce i warzywa. Na rynku występują sokowirówki o mocach od 150 do nawet 600 W. W kwocie do 150 złotych możemy liczyć raczej na sprzęty o mocy z zakresu od 220 do maksymalnie 800 W, choć najczęściej w tym przedziale cenowym spotkamy się z sokowirówkami o mocy 250- 400 W.
Generowany hałas
Im mniej hałasu podczas pracy sokowirówki, tym lepiej, jednak omawianym przez nas przedziale cenowym nie możemy pozwolić sobie na wybrzydzanie. Hałas, z jakim pracuje sokowirówka, uzależniony jest głównie od mocy sprzętu. Zatem, jeżeli zamierzamy przygotowywać sok z miękkich owoców i warzyw, a jednocześnie mamy w domu małe dziecko lub osoby, które wymagają ciszy, dobrym pomysłem jest zakup sokowirówki o mniejszej mocy, która będzie o wiele cichsza od sprzętów posiadających duże i wyśrubowane silniki elektryczne.