Jaki piórnik dla dziewczynki wybrać?
Spis treści
Piórniki szkolne to taki element wyprawki, który nie powoduje większych problemów rodzicom. Warto jednak zadbać, aby piórnik był odpowiednio dopasowany do wieku dziewczynki, jej upodobań i predyspozycji.
W artykule podpowiemy, jaki piórnik dla dziewczynki wybrać, określimy, jakie konstrukcje są odpowiednie do konkretnych klas w szkole, kiedy piórnik z wyposażeniem okaże się lepszym wyborem, na jakie wzornictwo możemy liczyć, wybierając piórnik dla dziewczynki, a także, na co zwracać uwagę przy wyborze.
Design piórników dla dziewczynek
Piórniki dla dziewczynek oscylują głównie wokół tematów związanych z księżniczkami, bajkami Disneya oraz nowymi kreskówkami i filmami animowanymi. Chętnie wybieraną grupą są piórniki z kotkami, pieskami, konikami oraz innymi zwierzątkami.
Wybierając piórnik dla dziecka warto pamiętać, że piórniki z konkretnymi motywami ulubionych postaci, zwierzątek lub tematów z ukochanych bajek i filmów często szybko nudzą się pociechom, co może powodować konieczność wymiany piórnika po roku lub nawet po semestrze.
Bajkowe i zwierzęce motywy piórników dla dziewczynek idealnie nadają się dla dzieci, które uczęszczają do klas I – III szkoły podstawowej. Starszym dziewczynkom proponujemy piórniki z nieco bardziej neutralnymi grafikami lub wzorami.
Małym dziewczynkom proponujemy piórniki z lalkami Barbie, z bajki Kraina Lodu, Wróżki, Myszki Miki, Hello Kitty, czy My Little Pony. Doskonale nadadzą się również piórniki ze zwierzątkami, czy wykończone futerkiem, filcem lub pluszem. Możemy spotkać również piórniki z doczepianymi miękkimi i puchatymi ogonkami lub uszkami.
Starszym dziewczynkom na pewno przypadną do gustu piórniki z ulubionymi piosenkarkami, aktorkami lub celebrytkami. Na piórnikach dla nastolatek możemy znaleźć facjaty takich gwiazd jak: Soy Luna, Hannah Montana, Justin Bieber, czy Jonas Brothers.
Konstrukcja piórników – tuby, etui, saszetki, wieloskrzydłowe, prostokątne
W przypadku młodszych dziewczynek doskonale sprawdzają się piórniki z wyposażeniem wieloskrzydłowe, prostokątne wielokomorowe, czy etui otwierane od góry. Starszym dziewczynkom proponujemy piórniki jedno lub dwukomorowe, saszetki, tuby, czy piórniki z wieczkiem.
Wiele małych dziewczynek uwielbia piórniki z wyposażeniem. Tego typu konstrukcje kuszą pięknymi, wielokolorowymi przyborami oraz estetycznym wyglądem i uporządkowanymi akcesoriami. Starsze dziewczynki cenią sobie funkcjonalność i prostotę piórnika.
Podczas kupna piórnika warto skonsultować wybór z pociechą. Starsze dzieci mają już w miarę wyrobiony gust i same powiedzą, co im się podoba i w czym chciałby nosić szkolne przybory.
Piórnik z wyposażeniem, czy bez wyposażenia?
Wygląd piórnika, a jego wnętrze to dwie różne kwestie. Poza pięknym wzornictwem, warto zadbać również o dopasowane, funkcjonalne przybory. Wielu rodziców miewa duży dylemat, stając przed wyborem piórnika z wyposażeniem a bez wyposażenia.
Warto znać wady i zalety poszczególnych rozwiązań przed wybraniem konkretnego typu piórnika.
Piórniki z wyposażeniem doskonale sprawdzają się wtedy, gdy nie chcemy tracić czasu na samodzielne kompletowanie szkolnej wyprawki. Piórniki z wyposażeniem możemy spotkać w konstrukcjach rozkładanych- tzw. piórnikach z rozkładanymi skrzydłami. Wyposażenie znajdziemy również w piórnikach dwukomorowych.
Piórniki z wyposażeniem chętnie wybierane są dla klas I-III szkoły podstawowej, gdzie dzieci używają wielu różnych akcesoriów, flamastrów, kleju, nożyczek, gumek i całej masy sprzętu biurowego.
Piórniki bez wyposażenia to najczęściej tuby, pokrowce otwierane od góry, czy pojemniki. Piórniki bez wyposażenia doskonale nadają się dla starszych klas szkoły podstawowej, do gimnazjum, liceum, technikum, a nawet są wykorzystywane przez studentów.
Na co zwrócić uwagę wybierając piórnik dla dziewczynki?
Poza wzornictwem i ewentualnym wyposażeniem piórnika istotną kwestią jest również waga piórników. Pamiętajmy, że dzieci często chodzą do szkoły z przeładowanymi plecakami, tornistrami lub torbami. Duża ilość książek, zeszytów, strój na zajęcia z wychowania fizycznego, czy śniadanie potrafią trochę ważyć.
Chcąc odciążyć kręgosłup dzieci, warto dążyć do zminimalizowania wagi przyborów i akcesoriów szkolnych. Dobrym pomysłem jest wybór kompaktowych piórników wielokomorowych lub tub. Duże piórniki wieloskrzydłowe z wyposażeniem są stosunkowo ciężkie i zajmują dużo miejsca.
Przy wyborze piórnika warto zwrócić uwagę na producenta, niezbędne atesty i ogólną wytrzymałość szwów i konstrukcji piórnika. Czołowymi markami, godnymi polecenia markami są: Majewski, Starpak, Herlitz, Derform, Smart Life, Okiedog, czy PASO.