Jaka myszka do 250 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
Spis treści
Kupno dobrej myszki to podstawa zarówno w e-sporcie, jak i podczas zwykłego użytkowania sprzętu. Dobrze dobrana myszka wysokiej jakości pozwoli uniknąć bóli i naciągnięć nadgarstka nawet podczas wielogodzinnych, agresywnych rozgrywek, a jej obsługa będzie niezwykle wygodna i płynna.
W artykule skupimy się na myszkach do 250 złotych. Podpowiemy, dlaczego warto postawić na myszkę do takiej kwoty, na co zwrócić uwagę, jakie może mieć zastosowanie oraz jakimi parametrami powinna odznaczać się dobra myszka.
Dlaczego warto sprawić sobie myszkę do 250 złotych?
Dysponując budżetem do 250 złotych, możemy przebierać między najróżniejszymi myszkami. W cenie tej będziemy w stanie kupić naprawdę dobrą myszkę gwarantującą szybką transmisję danych, brak zniekształceń, wygodną obsługę oraz wykonanie z materiałów najwyższej jakości.
Myszki w tej kwocie będą wyposażone w kilka programowalnych przycisków ułatwiających zarówno gry, jak i nieco bardziej skomplikowane prace biurowe. Poza tym możemy liczyć na regulowany ciężar oraz kształt myszy, które pozwolą dopasować sprzęt pod dłoń użytkownika.
Dobre myszki to przede wszystkim o wiele większa trwałość sprzętu. Nawet mocne eksploatowanie myszy pozwoli przejechać jej nieporównywalnie więcej niż tańszym myszom.
Na co zwrócić uwagę wybierając myszkę do 250 złotych?
Zwróćmy uwagę na przyśpieszenie myszki oraz na wierne odwzorowanie szybkich ruchów. W myszkach do 250 złotych nie powinniśmy uświadczyć tzw. zjawiska jitter, czyli gubienia klatek przy dynamicznych ruchach.
Zwróćmy uwagę na ilość programowalnych przycisków, tryby pracy, czy możliwość zmiany prędkości myszki bez odrywania się od gry lub pracy w programach biurowych. Większość mysz przeznaczona jest dla praworęcznych użytkowników, jednak jeżeli jesteśmy leworęczni, wydając 250 złotych, nie powinniśmy narzekać na mały wybór urządzeń.
Parametry myszy do 250 złotych
Akceleracja wsteczna
W przypadku myszek optycznych efekt ten powoduje niedokładne odwzorowania dynamicznych ruchów myszką. Zjawisko to jest niezwykle niepożądane podczas prac precyzyjnych- pracy grafika, podczas grania w dynamiczne FPSy, lub projektowania, a szczególnie w e-sporcie, gdzie liczą się ułamki sekund i maksymalna współpraca sprzętu z graczem.
Częstotliwość raportowania/ maksymalne opóźnienie
Myszy w tym przedziale cenowym zwykle odznaczają się opóźnieniem do 2 ms. Jest to bardzo mała, wręcz niezauważalna wartość. Jeżeli nie zależy nam tak bardzo na dynamice i ultra szybkiej reakcji myszki, nie powinniśmy zwracać większej uwagi na ten parametr.
Rozdzielczość
W przypadku takiego przedziału cenowego powinniśmy rozglądać się za myszkami, które mogą pochwalić się rozdzielczością maksymalną na poziomie 5000 DPI do nawet 7800 DPI. Oczywiście, im myszka posiada większy zakres regulacji rozdzielczości, tym lepiej. Zwykle w tym przedziale cenowym myszki posiadają od dwóch, do nawet 4 różnych trybów rozdzielczości.
Przyśpieszenie
Warto zwrócić uwagę na ten parametr. Określa on dynamikę, z jaką myszka może się poruszać. Warto wybierać sprzęty z obsługą przyśpieszenia od 30G.