Jaki powerbank do Huawei wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
Spis treści
Zapotrzebowanie na energię elektryczną jest coraz większe. Nasze elektroniczne gadżety mają coraz więcej funkcji i coraz lepsze podzespoły drenujące baterie. W wielu przypadkach baterie w smartfonach i tabletach są niewymienne, a jedynym rozwiązaniem jest ich podładowanie.
Czasem zdarza się, że zapomnimy o podładowaniu smartfona przed kolejnym pracowitym dniem, albo bateria niespodziewanie szybko się rozładuje. W tego typu sytuacjach doskonałym rozwiązaniem jest powerbank.
Bank energii to nic innego jak akumulator złożony z wielu ogniw, o łącznej pojemności od 1000 mAh do nawet 15 000 mAh. Zasada działania powerbanku polega na tym, że ładujemy go z sieci, a następnie podłączamy do niego i ładujemy urządzenia mobilne.
Na rynku istnieje cała masa banków energii, które będą kompatybilne z większością smartfonów, tabletów i laptopów, między innymi ze smartfonami Huawei. Warto zasięgnąć języka i wybrać sprawdzony powerbank od solidnej firmy.
Dlaczego warto?
Przede wszystkim ze względu na możliwość ładowania smartfonów w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Powerbanki świetnie sprawdzają się podczas ładowania urządzeń w drodze na uczelnię, czy do pracy.
Są nieocenionym gadżetem w przypadku dłuższych wypadów poza miasto, gdzie nie mamy dostępu do sieci elektrycznej. Poza tym bardzo dobrze sprawdzają się podczas biwaków, pikników i wycieczek pieszych lub rowerowych.
Posiadając naładowany powerbank w plecaku, torbie lub kieszeni, mamy pewność, że smartfon nie rozładuje się w najmniej odpowiednim ku temu momencie. Bezpieczeństwo baterii oraz jej niski poziom nie będą już zagrożone.
Parametry
Parametrem powerbanku określającym tempo ładowania podłączanych do niego urządzeń jest prąd ładowania. Ładowanie będzie tym krótsze, im dłuższy będzie ten prąd. Niskiej klasy powerbanki ładują urządzenia prądem o wartości ok. 1 A. Te lepsze posiadają prąd ładowania na poziomie 1.2- 1.5 A, natomiast najlepsze banki energii dysponują 2 A prądem ładowania.
Pojemność jest równie ważna. W zasadzie wybieramy powerbanki głównie w oparciu o ten parametr. Banki energii dysponują pojemnościami średnio od 1 000 mAh do 10 000 mAh, a nawet 12 000 mAh. Wybór pojemności powinien być uzależniony od osobistych preferencji, nie warto jednak wybierać za małych oraz zbyt dużych powerbanków.
Nie warto interesować się chińskimi powerbankami w kwocie około 30 złotych, które odznaczają się ogromną, sięgającą nawet 20 000 mAh pojemnością. Jest to zwykły zabieg marketingowy, a rzeczywista pojemność takich powerbanków wynosi około 5-krotnie mniej. Do tego dochodzą ogromne straty, które generuje chiński powerbank, a także duże temperatury, które osiąga podczas pracy. Bezpieczeństwo ładowania smartfona chińskim powerbankiem również jest zagrożone. Urządzenia te nie mają praktycznie żadnych zabezpieczeń i mogą uszkodzić smartfon, a nawet spowodować wybuch.
Wybierając bank energii, należy zdecydować- co oraz jak często będziemy nim ładować. Na rynku istnieją powerbanki z wieloma portami USB, które pozwalają na jednoczesne ładowanie paru urządzeń. Jest to ciekawa opcja, gdy współdzielimy z kimś bank energii.
Kolejnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest czas ładowania samego powerbanku. W przypadku średnich – 5 000 mAh banków energii wynosi średnio około 5-6 godzin. W przypadku największych- 10 000 mAh czas ten sięga nawet do 8 godzin. Warto wybierać sprzęty, które mają jak najkrótszy czas ładowania.
Ranking powerbanków do Huawei
Miejsce | Zdjęcie | Nazwa |
---|---|---|
1. | ![]() | PQI 10000V i-Power |
2. | ![]() | PQI 7800mAh |
3. | ![]() | PowerNeed 13000mAh |
Pojemność
Tak jak wspomniałem, oferta powerbanków jest bardzo duża i znajdziemy w niej banki energii, które ledwo dadzą radę zapełnić połowę baterii w smartfonie, jak i takie, które zrobią to parokrotnie.
Wybór pojemności powerbanku powinien być uprzedzony pytaniami- jak często ładujesz swoje urządzenia mobilne, jak często ich potrzebujesz oraz w jaki sposób zamierzasz używać powerbanku. Dużo osób, które kupują swój pierwszy powerbank, zwykle wybierają największe dostępne pojemności. Często okazuje się, że takie banki energii nie zostają w pełni wykorzystane, a im większa pojemność, tym gabaryty i cena są wyższe.
W przypadku smartfonów od Huawei warto zainteresować się bankami energii ze średniej stawki. Pojemności od 5000 mAh do 7000 mAh są rozsądnymi wartościami, które pozwolą na minimum dwukrotne podładowanie baterii smartfona.
Wygląd
Większość dobrych powerbanków od renomowanych firm nie zachwyca wyglądem. Nie znajdziemy tu krzykliwych kolorów, finezyjnych kształtów lub imitacji zwierzątek, kwiatków lub innych tego typu rzeczy.
Przy wyborze banu energii wygląd powinien mieć drugorzędne znaczenie, a jeżeli wybieramy już warianty kolorystyczne sprzętu, dobrze byłoby dopasować go pod kolor urządzeń, które zamierzamy ładować powerbankiem.
Zastosowanie
Powerbanki zyskują ostatnio na popularności. Ich wszechstronność, prostota użycia, kompatybilność, rozmiary i cena powodują, że jest to jeden z ciekawszych gadżetów do smartfona, który niejednokrotnie może uratować nam skórę.
Powerbank będzie nieoceniony wszędzie tam, gdzie nie możemy podładować smartfona w tradycyjny sposób, a poziom baterii wywołuje przerażenie i szybsze bicie serca.