Jaki telewizor do 2500 zł? Top 5 najlepszych telewizorów!
Spis treści
W sklepie morele.net posiadamy szeroki wybór telewizorów w cenie do 2500 złotych. Znajdziemy tu prawdziwe perełki, które nie tylko będą spełniać swoje podstawowe funkcje, ale także przeobrażą nasze zacisze domowe w prawdziwe centrum rozrywki. Wybierając telewizor do takiej kwoty warto sprawdzić, jakie posiada wbudowane funkcje. Niektóre modele cieszą się szczególną popularnością wśród klientów naszego sklepu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór telewizora to nie lada wyzwanie, dlatego trochę ułatwimy Ci podjęcie decyzji. Jeśli nie wiesz, jaki telewizor do 2500 złotych jest warty zakupu, przychodzimy na ratunek.
Format HD w telewizorach
W czasach, kiedy technologia 3D straciła na popularności, na czoło wysuwa się technologia 4K. W naszym sklepie znajdują się urządzenia z wbudowaną technologią HD Ready, Full HD oraz 4K Ultra HD. Przybliżymy nieco te zagadnienia, aby rozjaśnić na czym one polegają.
HD Ready
Zgodnie z książkową definicją HDTV jest standardem nadawania sygnału telewizyjnego. Główna zaleta to wysoka jakość obrazu, jaką oferują odbiorniki telewizyjne w przystępnie niskich cenach. Przedstawiane kolory są tutaj zdecydowanie lepiej odwzorowane niż w starszych odbiornikach. Większa ilość pikseli wpływa na ostrzejszy kontrast, dzięki temu bardzo dobrze widać większość szczegółów. Telewizory z oznaczeniem HD Ready informują kupującego o kompatybilności z HDTV.
Full HD
Jest obecnie najpopularniejszym wyznacznikiem jakości obrazu, na jaki decydują się klienci. Urządzenia obsługujące technologię Full HD działają w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Full HD sprawdzi się w telewizorach o przekątnej ekranu 32 cale, jednak nie tak doskonale jak w modelach 42-calowych. Przy mniejszych ekranach Full HD nie jest tak bardzo potrzebne, gdyż gołym okiem potencjalny widz nie zauważy różnicy. Full HD to przede wszystkim większa ilość szczegółów, która spowoduje, że wyświetlany obraz będzie wyraźniejszy.
4K
Większość oferowanych przez nas telewizorów posiada rozdzielczość 3840 x 2160. Telewizory, które wyposażone zostały w format 4K mają zdolność wyświetlania poziomej rozdzielczości (maksymalna liczba białych i czarnych linii, które można odróżnić) w liczbie 4096 linii. Telewizory Full HD wyświetlają tych linii 1920. Oznacza to, że posiadają dwukrotnie większą rozdzielczość statyczną od modeli Full HD, doskonale odzwierciedla się to np. w oglądaniu zdjęć. Jednak telewizor ma służyć głównie do oglądania dynamicznego obrazu. Dlatego przy wybieraniu 4K warto zwracać uwagę na to, jaką matrycę posiada wyświetlacz, gdyż istotna jest tutaj rozdzielczość dynamiczna. 60-hercowa matryca 4K okaże się bowiem słabsza od 120-hercowej matrycy telewizora Full HD.
Czy telewizor posiada funkcję Smart TV?
Kiedy nie wiemy, jaki telewizor do 2500 złotych wybrać, warto sprawdzić czy posiada wbudowaną funkcję Smart TV. Dlaczego jest ona ważna? Określenie to oznacza potocznie telewizor inteligentny. Urządzenie jest bowiem wyposażone w specjalny system, która gwarantuje dostarczanie użytkownikowi wielu usług z wykorzystaniem głównie Internetu. Telewizory posiadające Smart TV pozwalają na włączenie aplikacji, które możemy uruchomić drogą internetową. Steruje się nimi zdalnie za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Zazwyczaj funkcja ta jest kompatybilna z naszymi smartfonami, za ich pomocą można sterować telewizorem i aplikacjami, jakie się tam znajdują. Telewizor, który posiada Smart TV staje się niezwykle wygodnym i funkcjonalnym urządzeniem.
Zobacz również: Jaki telewizor do 3000 zł? Top 5 najlepszych telewizorów!
Czy urządzenie posiada wbudowany system operacyjny?
Jeśli wybieramy telewizor do 2500 złotych, dobrym rozwiązaniem będzie zakup takiego modelu, który będzie miał wbudowany system operacyjny. Systemy operacyjne królują nie tylko w komputerach, smartfonach, tabletach. W dzisiejszych czasach posiadają je nawet telewizory. Wpływają na lepszą funkcjonalność i sterowność urządzenia. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym systemom operacyjnym, jakie zastosowane zostały w telewizorach do 2500 złotych.
WebOS
To przełomowa technologia zastosowana w telewizorach marki LG. Główną zaleta jest tutaj bardzo proste korzystanie z interfejsu internetowego. Wyposażony został w dostęp do filmów na żądanie takich jak Filmox Live, Amazon czy Netflix. System ten działa bardzo szybko, z wielką swobodą i płynnością przechodzi się z oglądanego programu telewizyjnego do serwisu YouTube czy jakiejkolwiek innej aplikacji.
Android
System operacyjny Android po raz pierwszy pojawił się w telewizorach w 2014 roku. Najważniejszą i wyróżniającą go cechą jest ogromny dostęp do wszelakich aplikacji, jakie znajdują się w Sklepie Play. System pozwala na bezproblemowe pobieranie aplikacji zużywając tym samym pamięć wewnętrzną telewizora lub podłączony zewnętrzny dysk. Do poruszania po interfejsie służy dołączony do zestawu pilot. Co więcej, użytkownicy mogą korzystać z Internetu na dużym ekranie za pomocą bezprzewodowej klawiatury czy pada do konsoli.
Tizen
Jest to system operacyjny występujący w telewizorach marki Samsung. Charakteryzuje się intuicyjną obsługą oraz dostępem do ogromnej rozrywki. Oferuje szybszy dostęp do internetowych aplikacji, które w całości można wyświetlać na dużym ekranie. Użytkownik ma możliwość także minimalizacji aplikacji do paska znajdującego się u dołu ekranu. Tizen pozwala na korzystanie z elementów ostatnio otwieranych takich jak np. strona internetowa, czy treści oglądanych wcześniej (YouTube). Można także wyświetlać treści multimedialne za pomocą swojego smartfona.
Czy telewizor posiada wbudowaną funkcję Wi-Fi?
Możliwości odbiornika telewizyjnego wraz z wyposażeniem wielu funkcji. Zastosowany moduł Wi-Fi zdecydowanie wpływa na jego funkcjonalność. Wi-Fi idzie tutaj w parze z technologią Smart TV, który umożliwia stworzenie własnego centrum rozrywki w zaciszu domowym. Urządzenie z funkcją Wi-Fi pozwala na nieograniczone możliwości korzystania z Internetu czy szeregu dostępnych aplikacji. Dzięki Wi-Fi użytkownik może strumieniowo przesyłać oraz udostępniać zdjęcia, filmy, muzykę czy inne multimedia.
Rozmiar ekranu
Istotnym parametrem przy wyborze telewizora okazuje się również rozmiar ekranu. Wielkość telewizorów podawana jest w calach, gdzie 1 cal to 2,54 cm. W przypadku telewizorów do 2500 złotych, znajdziemy modele o rozdzielczości ekranu od 9cali do 55cali. Oczywiste wydaje się, że im większy ekran, tym lepszy będzie komfort oglądania. Jednak, warto zakupić telewizor, który nie tylko będzie wybrany pod kątem naszych preferencji, ale także zostanie dostosowany do miejsca, w którym się znajdzie. Jeśli telewizor zostanie umieszczony zbyt blisko miejsca siedzenia, może to wywołać bóle głowy, zmęczenie czy zawroty. Najpopularniejsza wydaje się być rozdzielczość do 32cali, która doskonale odnajduje się w niewielkich pomieszczeniach jak sypialnia. Większe salony to również większy ekran, tam zdecydowanie bardziej komfortowy okaże się 40calowy telewizor.
Częstotliwość odświeżania
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, im większa częstotliwość tym lepiej. Obraz jest wtedy płynniejszy oraz nie występują żadne zacinania klatek. Dynamiczne sceny odtwarzane przez telewizor potrzebują wyższej wartości niż obrazy statyczne. Dlatego, gdy wyświetlana akcja bogata jest w dużą ilość efektów, 60Hz okaże się niewystarczające. Optymalnym rozwiązaniem okaże się odświeżanie na poziomie minimum 80 Hz.
Wyjścia i wejścia zastosowane w telewizorach
Wybierając telewizor warto również sprawdzić w jakie wyjścia i wejścia został wyposażony. Najpopularniejszy z nich to HDMI, który odpowiada za przesyłanie sygnału cyfrowego składającego się z wizji i dźwięku. Zaletą jest odtwarzanie sygnału bez jakichkolwiek strat, którą mogą powstawać w wyniku kompresji. Złącze analogowe, jakie może występować w niektórych telewizorach, to Scart (EURO). Wpływa na podwójną konwersję sygnału- z cyfrowego na analogowy, a później na odwrót. Powstają przez to straty w jakości wyświetlanego obrazu. Za jakość obrazu odpowiada w głównej mierze wyjście analogowe S-Video. Złącze AV umożliwia podłączenie kamery, konsoli bądź aparatu do telewizora. USB to jedno z najpopularniejszych złączy, który umożliwia podpięcie do odbiornika telewizyjnego pendrive’a lub dysku zewnętrznego.
Ranking 5 telewizorów do 2500 zł